loading
close
SON DAKİKALAR

Otobüslerde 'yetersiz bakiye' dönemi bitiyor

Otobüslerde 'yetersiz bakiye' dönemi bitiyor
Tarih: 05.03.2018 - 10:12
Kategori: Şehir

Aktif Bank, toplu taşıma araçlarında alternatif bir mobil uygulama geliştirdi. Buna göre bu uygulama ile kullanıcı telefonunu okutup otobüse binecek, telefondaki kart hiç bitmeyecek.

Dünya gazetesinde yer alan habere göre Aktif Bank, 'yetersiz bakiye' sorununa çare olacak ulaşım uygulamasını 1 ay içinde hizmete sunmayı planlıyor.

Uygulama hakkında bilgi veren Aktif Bank Genel Müdürü Serdar Sümer, "Bu bir ulaşım aplikasyonu. Bu aplikasyon tüketicinin, otobüse nerede ne zaman bineceği, nasıl gideceği, daha da önemlisi otobüsün ödemesini yapma ihtiyacını çözecek. Şu an İstanbul Kart var mesela, kartınızda para yok, ne yapıyor tüketici, bir yerden doldurmaya çalışıyor. Bu uygulama ile sistem böyle olmayacak, telefonunuzu okutup otobüse bineceksiniz, telefonunuzdaki kart hiç bitmeyecek" dedi.

KREDİ İLE MAÇ BİLETİ

Bankanın Passo Mobil uygulamasına yeni ürünler eklemeye başladıklarını da belirten Sümer, şu bilgileri verdi:

"Mesela, sezonluk ya da tek maçlık bilet alacaksınız ama o an paranız yok, oradan vadeli alabileceksiniz. Bir anlamda Passo Mobil içinde kredilendirme olmaya başlayacak. Kredilendirerek bilet almak, para transferi gibi birçok yenilik şu an çalışmalarımızın içinde."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları