loading
close
SON DAKİKALAR

Özgür Özel, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'ı ziyeretinde konuştu; 'Bütün Afyon Kazandı'

Özgür Özel, Afyonkarahisar Belediye Başkanı Burcu Köksal'ı ziyeretinde konuştu; 'Bütün Afyon Kazandı'
Tarih: 09.05.2024 - 11:25
Kategori: Siyaset

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Afyonkarahisar Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Burcu Köksal ile makamında bir araya geldi.

“BELEDİYELER PARTİZANLIK YAPILAN YERLER OLMAKTAN ÇIKACAK”

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Afyonkarahisar Belediyesi’nde yaptığı konuşmada, “CHP olarak asla ve asla kendi başarımızı birilerinin kaybı olarak görmüyoruz. Bütün Afyon kazanmıştır. Afyon’daki bir AKP’li, MHP’li kendini kaybetmiş hissediyorsa biz kusurluyuz demektir. Buyursun gelsin, bu odaya Burcu Başkanın yanına varsın ve derdini, tasasını anlatsın. Buraları partizanlık yapılan yerler olmaktan çıkacak. Partilerin kayrıldığı yerler olmaktan çıkacak” dedi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkanı Özgür Özel, Afyonkarahisar Belediyesi’ni ziyaret ederek Başkan Burcu Köksal ile makamında bir araya geldi. “Benim Burcu Köksal ile böyle karşılıklı çok oturmuşluğum var. Benim makam odamda, onun makam odasında 8,5 yıl birlikte milletvekilliği yaptık, grup başkanvekilim olarak görev yaptı” diyen Özel, “En son Ankara’da ayrılırken il başkanımla birlikte ben bu belediyeyi alacağım. Sizi de Afyonkarahisar’da ağırlayacağım demişti” ifadesini kullandı.

“HER ALANDA DAHA ÇOK GENCE YER VERECEĞİZ”

Köksal’ı yalnız başına ziyaret etmediğini de vurgulayan Özel, “Biz bugün bu ziyareti genel başkan yardımcılarımız, milletvekillerimiz, PM üyelerimizle birlikte yapıyoruz ama Burcu Hanımın yanında Kadın Kolları Genel Başkanımız var. Kendisi Kadın Kollarında kadın adayların sayısının artması için çok önemli bir mücadele verdi. Bizim CHP’nin MYK’sının yarısı kadınlardan, yarısı erkeklerden oluşuyor. Hal öyle olunca kadın emeğinin daha iyi görüldüğü, siyasette kadın temsilinin daha yüksek olduğu bir süreci yaşamak mümkün oluyor. Biz bundan sonra CHP olarak her alanda daha çok kadına, daha çok gence yer vereceğiz” dedi. Özel, Afyonkarahisar Belediyesi ziyareti sırasında şunları söyledi:

“BAŞARIMIZ BİRİLERİNİN KAYBI DEĞİL”

“Biz 1980 darbesinden sonra siyaset kalesinin başarı kapısını açamıyorduk. Üzerinde 3 koca kilit vardı. Arkadaşlarımızla bu konuyu değerlendirdiğimizde dedim ki anahtarları mutlaka Gazi Mustafa Kemal Atatürk bu partide bir yere koymuştur. O anahtarları bulalım. Aradık ve bulduk. Birinci anahtar gençlerdi. Cumhuriyeti emanet ettiği gençler. Birinci kilidi o anahtar açtı. İkincisi kadınlardı. En erken seçme ve seçilme hakkı verdiği kadınlar. Üçüncüsü de bilime saygıydı, bilimsel yöntemlerle çalışmaktı. Biz de anketlerle, odak grup çalışmalarıyla, gün oldu yapay zeka uygulamaları dedik ve dalga geçenler oldu. Seçim akşamı neyin ne olduğunu o günlerdeki emeğimizi, çabamızı görmeyenler gördüler. Biz CHP olarak kazandık ama şımarmadık, asla kibirlenmedik. Şunu buradan çok net söylemek isterim ki CHP olarak asla ve asla kendi başarımızı birilerinin kaybı olarak görmüyoruz. Bütün Afyon kazanmıştır. Afyon’daki bir AKP’li, MHP’li kendini kaybetmiş hissediyorsa biz kusurluyuz demektir. Buyursun gelsin, bu odaya Burcu Başkanın yanına varsın ve derdini, tasasını anlatsın. Buraları partizanlık yapılan yerler olmaktan çıkacak. Partilerin kayrıldığı yerler olmaktan çıkacak.”

“DOĞRU İŞLERİ BİRLİKTE YAPACAĞIZ”

“Biz mümkün olan bütün gayretimizle tüm doğru işleri birlikte yapacağız. Afyon’a iyi hizmet edeceğiz. Afyon’a doğru hizmet edeceğiz. İsraf genelgemiz hazır. Bütün belediyelerimize bu hafta gönderiliyor. Biz israfı bitirip hizmeti getirmeye, borçları bitirip yatırım yapmaya, insanların yüzünü güldürmeye geldik. Sosyal belediyecilik yapmaya geldik. Yoksulun, işsizin, kimsesizin halinden biz anlayacağız. Başka bir sıkıntımız yok. Evet, işsizlik büyük sorun. Ama belediyeler işsizlik sorunu ortadan kaldırabilecek müesseseler değil. Zaman içinde belediye güçlendikçe, yeni hizmetler oldukça, yeni yerler açıldıkça işsiz kardeşlerimiz de iş bulacaklar. Ama bu süreçte bütün Afyon’dan borçları kapatmamızı, enkazı kaldırmamızı ve onlara hizmeti getirmemizi beklemelerini temenni ediyoruz.”

“ÇOK GÜÇLÜ BİR YAPI KURUYORUZ”

“Geçmişte CHP belediyelerinin raporları hep şöyle. Yarısı kadar para ile iki katı iş yapıyorlar. Göreceksiniz yarısı kadar para ile iki katı iş yapacağız. Mazeret üretmeyeceğiz. İş üreteceğiz. Afyon’da oy veren kimseyi pişman etmeyeceğiz. Keşke oy vermeseydim, oy vermeyenleri imrendireceğiz. Sabırsızlandıracağız. Gelsin de bir dahakine Burcu’ya oy vereyim, gelsin de bir dahakine CHP’lilere oy vereyim dedirteceğiz. Bu anlayış ve yaklaşımdayız. O yüzden Afyon’a, Cumhuriyetin bu güzel kentine hayırlı ve uğurlu olsun. Biz başkanımızın her anlamda arkasında duracağız. Belediyeler Birliğinden Afyon için yapılacak katkılarda arkasında duracağız. Avrupa’dan bu termal kente, sağlık turizmi için çok büyük kaynaklar bulacağız. Avrupa Birliğinin fonlarını harekete geçireceğiz. Bunları seçimden önce söyleyince hikaye gibi gelir. Ama çok güçlü bir yapı kuruyoruz. Yurtdışı fonlarının da araştırılması için. Yurtiçindeki kaynakların yönlendirilmesi için. Afyon bugüne kadar görmediği hizmetleri bundan sonra görecek. Bugüne kadar gördüğü yanlışları da bizde görmeyecek.”

 

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları