loading
close
SON DAKİKALAR

Papa'dan silahların susması çağrısı: Çocuklar dahil masumların ölmesi kabul edilemez

Papa'dan silahların susması çağrısı: Çocuklar dahil masumların ölmesi kabul edilemez
Tarih: 16.05.2021 - 17:38
Kategori: Dünya

Kudüs'teki gerilimin tetiklediği Gazze'deki silahlı örgütlerle İsrail arasındaki savaşın 7. gününde nihayet Katolik aleminin ruhani lideri Papa Francis'den açıklama geldi.

Pazar ayini için Vatikan'daki Aziz Petrus Meydanı'nda toplananlara seslenen Papa Francis, son Hamas-İsrail savaşıyla ilgili 'çocuklar dahil bu kadar çok sayıda masum insanın ölmesinin kabul edilemez' olduğu mesajını verdi.

Arjantinli Cizvit Papa, "Sükunet ve sorumluların silah seslerini sona erdirip barış yolunu seçmeleri çağrısı yapıyorum" diyerek ekledi:

'Çocuk öldürmek, geleceği yıkmaktır'
"Pek çok masum insan öldü, aralarında çocuklar da vardı. Bu, korkunç. Kabul edilemez. Ölümleri, geleceği inşa etme değil, yok etme isteğinin göstergesidir.

Kendime soruyorum, nefret, kan davası ve intikam nereye varacak? Diğerini yok ederek barış inşa edebileceğini düşünen gerçekten var mı?

Tüm insanları eşit haklarla, görevlerle ve onurla yaratan ve kardeşçe yaşamasını isteyen tanrı adına, sükunet sağlanması ve şiddetin sona ermesi çağrısı yapıyorum."

Francis, 10 Mayıs'ta savaşın başlamasından bir gün önce yaptığı açıklamada,  "Kudüs'te yaşanan gelişmeleri, özel bir endişeyle takip ediyorum" demişti.

Kaynak : Sputnik

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları