loading
close
SON DAKİKALAR

Prof. Dr. Murat Dilmener koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti

Prof. Dr. Murat Dilmener koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti
Tarih: 03.05.2020 - 12:29
Kategori: Yaşam

İstanbul Üniversitesi Çapa Tıp Fakültesi, Dahiliye Uzmanı Prof. Dr. Murat Dilmener koronavirüs nedeniyle hayatını kaybetti.

İstanbul Üniversitesi Tıp Fakültesi öğretim üyelerinden Prof. Dr. Murat Dilmener koronavirüs nedeniyle yaşamını yitirdi.

İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Tufan Tütek Twitter hesabından yaptığı açıklamada, "Bir değerli hocamızı daha koronavirüs infeksiyonu nedeni ile kaybettik. Prof. Dr. Murat Dilmener hocamıza Allah’tan rahmet, yakınlarına ve camiamıza baş sağlığı diliyorum" dedi.

Yoksul hastaları ücretsiz tedavi ettiği için yargılandı
Prof. Dr. Murat Dilmener'e 2004 yılında yoksul hastaları hukuka aykırı şekilde ücretsiz tedavi ettiği gerekçesiyle 135 profesör ile birlikte soruşturma açılmıştı. Profesörlerden, toplam 3 buçuk milyon liralık tedavi masrafını ödemeleri istenmiş, Murat Dilmener’e de 500 bin liralık borç çıkarılmıştı. Hastanenin döner sermaye gelirleriyle zor durumda olan hastaları tedavi ettiğini söyleyen doktorlar konuyu yargıya taşımıştı. Yargıtay, hocaların bu paraları fakir hastaların tedavisi için kullandıklarına karar verip dosyayı kapatmıştı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları