loading
close
SON DAKİKALAR

Ramazan'ın manevi heyecanı helvacıda yaşanıyor

Ramazan'ın manevi heyecanı helvacıda yaşanıyor
Tarih: 16.07.2013 - 18:34
Kategori: Yerel

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesi olan Ramazan ayı, Aliağa’da bu yıl Belediyenin iftar sofralarıyla yaşatılıyor...

Birlik, beraberlik ve dayanışmanın simgesi olan Ramazan ayı, Aliağa’da bu yıl Belediyenin iftar sofralarıyla yaşatılıyor. Aliağa Belediyesi’nin, kent merkezi ve Helvacı’da olmak üzere iki farklı noktada açtığı iftar sofralarında her akşam bin 250 kişi orucunu açmanın mutluluğunu yaşıyor.

Belediyenin Helvacı Beldesi Orta Camii Bahçesinde açtığı iftar sofrasında ise çocukların heyecanı gözlerden kaçmıyor. Minik yürekler, iftar saatini büyük bir heyecanla beklerken, iftarın başlamasıyla birlikte mutlulukları katlanarak artıyor. İftar sofralarında Kaynaşma ve yardımlaşma duyguları gelişen çocuklar paylaşmanın tadına da varıyor.

Helvacı’ da kurulan iftar sofrasında her gün 250 kişiye 4 çeşit yemek veriliyor. Aliağa Belediye Başkan vekili Münir Nurettin Bayrav “iftar sofrası geleneği” kapsamında Aliağa Belediyesi’nin Helvacı’ da düzenlemiş olduğu iftar sofrasında vatandaşlarla bir araya geldi.

İFTAR SOFRASI HELVACI’YI BULUŞTURDU

Aliağa Belediye Başkan Yardımcısı Münir Nurettin Bayrav, iftar sofrasında yaptığı konuşmada “Sevginin, dayanışmanın, eğlencenin ve mutluluğun en üst seviyede olduğu günler yaşıyoruz. Helvacı’ da kurulan iftar sofraları özellikle çocukların yüzünü güldürürken bir yandan da onları düşündürüyor. Çocuklarımız bu vesile ile açlık çeken insanların yaşamış olduğu sıkıntı ve zorlukları bir nebze olsun anlamış oluyorlar. Bu yıl da Ramazan'ı Helvacı’ da en güzel şekliyle yaşatmaya çalışıyoruz ”dedi.

Aliağa Merkez’de bin, Helvacı’ da ise 250 kişi olmak üzere toplam bin 250 kişiye ramazan ayı boyunca iftar yemeği dağıtılmaya devam edecek. Belediye iftar sofralarına gelemeyen yaşlı, engelli ve ihtiyaç sahibi vatandaşların evlerine de iftar yemeği götürüyor.

Vişne Haber Ajansı

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları