loading
close
Dolar: TL
Euro: TL
Sterlin: TL
SON DAKİKALAR

Rize Ayder Kız KYK Yurdu'nda asansör düştü

Rize Ayder Kız KYK Yurdu'nda asansör düştü
Tarih: 06.11.2023 - 02:04
Kategori: Şehir

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ayder Kız KYK Yurdu'nda asansör düştü. Asansör içindeki öğrencilerin durumuna dair bir bilgi verilmedi.

Rize Ayder Kız KYK Yurdu'nda asansör düştü. Asansör içindeki öğrencilerin durumuna ilişkin bilgi paylaşılmadı. 26 Ekim'de Aydın'da, KYK Güzelhisar Kız Öğrenci Yurdu'nda arızalanan asansör düşmüş, olayda Zeren Ertaş hayatını kaybetmişti. Dün ise Muş'ta, Kredi ve Yurtlar Genel Müdürlüğü'ne (KYK) bağlı Sultan Alparslan Kız Yurdu'nda elektrik kaynaklı sorun nedeniyle kilitlenen asansörde mahsur kalan 3 öğrenci görevliler tarafından kurtarılırken, yurt binası önünde toplanan öğrenciler yaşanan bu durumu protesto etti.  

Rize Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Ayder Kız KYK Yurdu'nda asansör düştü. Asansör içindeki öğrencilerin durumuna dair bir bilgi verilmedi.

Yurtta kalan öğrenciler; asansörden çıkarılan öğrencilerin sayısını bilmediklerini fakat yaralı olduklarını, hastaneye götürüldüklerini iddia etti. 

Rize Ayder KYK Yurdu'nda asansör kazası sonrası Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Yusuf Yılmaz, öğrencileri sakinleştirmeye çalıştı.

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş: (KYK Yurdunda yaşananlar hakkında)

"Sorumluların görevlerine son verilecek."

Rize Valisi İhsan Selim Baydaş, Recep Tayyip Erdoğan Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Yusuf Yılmaz ile İl Gençlik ve Spor Müdürü Gürhan Yıldız, yurda geldi.

Konuya ilişkin olarak Vali Baydaş, "Vali olarak söylüyorum; burada sorumlu olan arkadaşlarımızın görevden alınmasıyla ilgili, sorumluluk tespit ettiğim her arkadaşımın görevine son vereceğimi söylüyorum. Öğrenci arkadaşlarımla doğrudan temas kuracağım. Kendi telefonumu vereceğim. Yurdun her türlü problemi, asansörle ilgili sorunlar ifade edildi. Tamamıyla ilgili arkadaşlarınızla doğrudan iletişim kuracağım. Problemleri beraber çözeceğiz" dedi.

"İdare çay günü yapmaktan başka bir şey bilmiyor"

Öğrenciler; Baydaş'a tepki göstererek, "Biz buraya geldik geleli asansör tamir edilmedi. İdaremiz çay günü yapmaktan başka bir şey bilmiyor!" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com-Ajanslar

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları