loading
close
SON DAKİKALAR

Rusya'da uçak kazası: 16 ölü, 7 yaralı

Rusya'da uçak kazası: 16 ölü, 7 yaralı
Tarih: 10.10.2021 - 11:29
Kategori: Dünya

Rusya Federasyonu’na bağlı Tataristan Cumhuriyeti’nde paraşütçüleri taşıyan bir L-410 uçağının zemine sert iniş yaptığı bildirildi.

Sputnik’e konuşan acil servislerden bir kaynak, Tataristan’da içinde 21 paraşütçü ve 2 mürettebat üyesinin bulunduğu L-410 uçağının düştüğünü söyledi. Rusya Acil Durumlar Bakanlığı bölge idaresi de bu bilgileri doğruladı.
Acil servislerin aktardığı son bilgilere göre uçaktan 7 kişi çıkarılarak hastaneye sevk edildi. Ön bilgilere göre 16 kişiyse hayatını kaybetti.
 
Kaza ile ilgili soruşturma başladı
 
Rusya Soruşturma Komitesi Ulaştırma Bölgeler Arası Soruşturma Departmanı’ndan Rus basınına aktarılan bilgiye göre, Tataristan’da meydana gelen L-410 uçak kazası ile ilgili soruşturma başlatıldı.
 
Yetkili, “Tataristan'da müfettişler kazanın hangi koşullarda meydana geldiğini araştırıyor. Rusya Soruşturma Komitesi Ulaştırma Bölgeler Arası Soruşturma Departmanından müfettişler ve kriminologlar olay yerine gitti. Kazanın tüm ayrıntıları ve nedenleri netleştiriliyor” diye konuştu.
Yerel basında çıkan haberlere göre, kazanın nedeni ekipman arızası oldu.
İç hatlarda kullanılan L-410, çift motorlu bir uçak olup, 1960'ların sonlarında Çekoslovakya'da geliştirildi. 1973'te ise ticari amaçlı kullanımına başlandı.
Tataristan Sağlık Bakanlığı’ndan bir yetkili, hastaneye kaldırılan 7 yaralıdan birinin durumunun son derece ağır olduğunu ifade etti.
 
Eylül ayında aynı tip uçak İrkutsk bölgesine sert iniş yapmıştı. Kazada, uçağın içindeki 16 kişiden 4’ü hayatını kaybetmiş, 12 kişi de yaralanmıştı.
 
 
 
Kaynak : Sputnik

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları