loading
close
SON DAKİKALAR

Sabancı Holding'in 10 Kasım reklam filmine sosyal medyada tepki

Sabancı Holding'in 10 Kasım reklam filmine sosyal medyada tepki
Tarih: 09.11.2020 - 14:55
Kategori: Gündem

Sabancı Holding'in Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 82. yılı dolayısıyla hazırlattığı reklam filmi sosyal medyada tepki aldı.

Sabancı Holding, Mustafa Kemal Atatürk’ü ölümünün 82. yılında anmak amacıyla hazırlattığı videoyu paylaştı. Mehmet Ali Birand'ın Atatürk’ün Son Yolculuğu” belgeselinden esinlenlerek Sabancı Holding'in hazırlattığı videoda bir öğretmen, Ahmet adındaki öğrenciye yazıp yazamadığnı soruyor. Öğrenci de kompozisyon yazamadığını sadece bir cümle yazabildiğini söylüyor. Öğrenci de “Bugün Türkiye yağmur yağmadan ıslandı” sözünü söylüyor.

Sosyal medyada ise gerçek olaydan esinlenilerek hazırlarnan Sabancı Holding'in paylaştığı video, gerçek kişilerin isimlerinin kullanılmadığı gerekçesiyle tepki aldı. 

32.Gün / Birand Yapım ve 8Interactions ortak yapımı olan “10 Kasım 1938 / Atatürk’ün Son Yolculuğu” belgeselinde ise "Bugün Türkiye yağmur yağmadan ıslandı” diyen isim Faruk Dursunoğlu, belgeselde olayı aktaran kişi ise Ali Nejat Ölçen olarak geçiyor. Soruyu soran  edebiyat öğretmeni ise Nihat Sami Banarlı.

Belgeselin oijinali şöyle:

 

 
 
 
 
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları