loading
close
SON DAKİKALAR

Şamil Tayyar'dan şok iddia!

Şamil Tayyar'dan şok iddia!
Tarih: 31.10.2011 - 12:07
Kategori: Siyaset

Bugün TV'de Temsilciler Meclisi'ne katılan Şamil Tayyar, internete düşen PKK-MİT görüşmesinin ses kaydına yönelik çarpıcı açıklamalar yaptı.

AK Parti Gaziantep Milletvekili Şamil Tayyar, PKK-MİT görüşmeleri hakkında, ''Geçmişten günümüze kadar terör örgütü ile devlet arasında sürekli olarak bir ilişki kurulmuştur. Bu yeni bir şey değildir. Zaten PKK, MİT içerisindeki bir grubun kurdurduğu ve daha sonra kontrol altına alamadığı bir örgüttür " dedi.

TV 8'de katıldığı bir programda konuşan Tayyar, "PKK belli bir misyonla yola çıkmıştır. Gelinen noktada PKK'nın Kürt sorunu yoktur, Kürtlerin PKK sorunu vardır. Bugün Öcalan da Murat Karayılan da 'silahları bırakıyorum devlet ile anlaşacağım' dese bile bu devam eder. 36 ülkede örgütlenen PKK çok uluslu bir şirkettir. Öcalan ifadesinde de bu ülkelerle ilişkisini anlatıyor zaten. Türkiye bu mücadeleyi PKK'nın arkasındaki güçlerle de vermelidir." diye konuştu.
    
PKK-MİT görüşmeleri hakkında ise Tayyar şöyle konuştu: ''Geçmişten günümüze kadar terör örgütü ile devlet arasında sürekli olarak bir ilişki kurulmuştur. Bu yeni bir şey değildir. Zaten PKK, MİT içerisindeki bir grubun kurdurduğu ve daha sonra kontrol altına alamadığı bir örgüttür. Amaç Kürt orijinli ve diğer örgütleri ortadan kaldırmaktır. Fakat hesaplar 12 Eylül askeri darbesi ile bozulmuştur."
    
Belgelerin sızdırılmasında adres olarak İsrail'i gösteren Tayyar, ''Belge sızdırmanın da artan terör olaylarının da arkasında İsrail var! Belgeleri sızdırmanın PKK açısından hiçbir yararı yok. Kürt meselesinin çözümüne dair geçmişte önemli adımlar atıldı. Bu eylemlerin artırılmasının PKK açısından ne gibi bir yararı olabilir? Sızdırılan metne bakınca da PKK temsilcilerinin sözlerinin kısaltıldığını ve ayıklandığını görüyoruz. Bu meselelerin iyi okunması gerek." dedi.
    
CHP konusuna da değinen Tayyar, ''Bu CHP ile 2023 değil 2071'e kadar iktidarız." açıklamasını yaptı. Tayyar, ''CHP'yi çok fazla konuşmaya gerek yok. Onlar birbirlerine yetiyorlar zaten. Toplum da CHP'yi çok iyi anlamış ve algılamış vaziyette. Bu CHP zihniyeti devam ettiği sürece biz Cumhuriyet'in 100. yıldönümü değil Malazgirt Zaferi'nin 1000. yıldyıldönümü olan 2071'de bile iktidar olabiliriz." ifadelerini kullandı.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları