loading
close
SON DAKİKALAR

Savcıdan CHP'li Eren Erdem için hapis ve siyaset yasağı talebi

Savcıdan CHP'li Eren Erdem için hapis ve siyaset yasağı talebi
Tarih: 19.01.2023 - 11:34
Kategori: Siyaset

CHP'li Erdem hakkında, sosyal medya paylaşımı nedeniyle, 'Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret' iddiası ile açılan dava görüldü. Erdem hakkında “Açlık=RTE” ifadesi nedeniyle siyasi yasak ve hapis cezası talep edildi.

CHP Parti Meclisi Üyesi Eren Erdem'in Cumhurbaşkanı'na hakaret iddiasıyla yargılandığı davada savcı mütalaasını açıkladı. Savcı, Erdem için 1 yıldan 4 yıla kadar hapis cezası talep etti. Erdem ceza alır ve cezası onanırsa TCK Madde 299/1 ve TCK Madde 299/2 ile 53. madde gereğince siyasi yasaklı hale gelecek.

CHP'li Erdem hakkında, sosyal medya paylaşımı nedeniyle, 'Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret' iddiası ile açılan dava görüldü. Erdem hakkında “Açlık=RTE” ifadesi nedeniyle siyasi yasak ve hapis cezası talep edildi. Karar duruşması 2 Şubat’ta.

İstanbul Anadolu 63. Asliye Ceza Mahkemesi'nde görülen duruşmaya Eren Erdem avukatı Onur Cingil; Tayyip Erdoğan'ın vekili avukat Ahmet Özel ile Hacer Korkmaz katıldı.

CHP'li Erdem hakkında Cumhurbaşkanı’na alenen hakaret davası açılmasına gerekçe gösterilen paylaşım
İstanbul Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından hazırlanan iddianamede, Erdem'in 13 Ocak 2022’de sosyal medya hesabından ‘Açlık=RTE’ yazılı görsel ile “AKP Genel Başkanı ve saray sosyetesi, milletin vergileriyle lüks ve şatafat içinde bir Saray hayatı sürerken, vergiyi veren millet yokluğa ve sefalete mahkum edildi. Saray sosyetesinin umurunda değil. Vatandaşı sadece halkçı iktidar düşünür.. Bu nedenle; AçlıkeşittirRTE” paylaşımında bulundu.

Paylaşımın ardından Erdem hakkında cumhurbaşkanına hakaretten dava açıldı. Bugün görülen duruşmada savcı mütaalasını açıkladı. Erdem hakkında sosyal medya hesabındaki paylaşım nedeniyle 4 yıl 8 ay hapis cezası ve siyaset yasağı istendi. Karar duruşması 2 Şubat’ta görülecek.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları