loading
close
SON DAKİKALAR

Sedef Kabaş, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten gözaltına alındı

Sedef Kabaş, AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Erdoğan'a hakaretten gözaltına alındı
Tarih: 22.01.2022 - 06:13
Kategori: Medya

Gazeteci Sedef Kabaş, bir televizyon programında AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alındı.

AKP Genel Başkanı ve Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’a televizyon programında söylediği sözler nedeniyle hakkında soruşturma açılan gazeteci Sedef Kabaş için RTÜK tarafından da inceleme başlatıldı.

Soruşturma kapsamında polis ekipleri saat 02.00 sıralarında Kabaş’ın Sarıyer’deki evine giderek gözaltına aldı.

Televizyon programında Cumhurbaşkanı Erdoğan’a yönelik sözleri nedeniyle gözaltına alındığı belirtilen Kabaş, Vatan Caddesi’ndeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’ne götürüldü. Ardından Kabaş’ın iki avukatının da Emniyet Müdürlüğü’ne geldikleri öğrenildi.

Avukat Uğur Poyraz ise gözaltı olayı ile ilgili sosyal medya üzerinden, Müvekkilim Sedef Kabaş Vatan caddesindeki İstanbul Emniyet Müdürlüğü’nde. Ben de şimdi yanına geçiyorum” şeklinde paylaşım yaptı.

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu yaptığı açıklamasında;

"Sedef Kabaş şu anda Vatan Emniyette gözaltında. İfadesi sabah 10 gibi alınacakmış. Davet edilse gideceği bilinmesine rağmen gece yarısı avukatına bile ulaşamadığı bir saatte gözaltına alınmasının tek bir sebebi var. Korkutmak ve korku toplumu yaratmak.

Bu arada Sedef Kabaş’ın sesinde korkudan ziyade gecenin bu saatinde mesai yapmak zorunda bırakılan memurlar adına duyduğu üzüntü vardı bilesiniz…." dedi.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları