loading
close
SON DAKİKALAR

Selahattin Demirtaş: Dikkat ettiniz mi, muhalefetin 'Erdoğan tekrar seçilirse diktatörlüğe geçilecek' tespitine Erdoğan’dan hiç itiraz gelmiyor

Selahattin Demirtaş: Dikkat ettiniz mi, muhalefetin 'Erdoğan tekrar seçilirse diktatörlüğe geçilecek' tespitine Erdoğan’dan hiç itiraz gelmiyor
Tarih: 31.01.2023 - 12:30
Kategori: Siyaset

Tutuklu Eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş, avukatları aracılığı ile sosyal medya hesabından yaptığı açıklamada; Geniş halk kitleleri içinde her zaman güce tapan bir kesim olur.

Selahattin Demirtaş yaptığı paylaşımda bir de video ekledi;

"Dikkat ettiniz mi, muhalefetin “Erdoğan tekrar seçilirse diktatörlüğe geçilecek” tespitine Erdoğan’dan hiç itiraz gelmiyor. Halk bu söyleme alışsın ki, olur da seçimi kazanırsa sonradan kimseye sürpriz olmasın diye düşünüyor.

Erdoğan aynı şekilde, “Erdoğan kaybetse bile gitmez” kaygılarını giderecek net bir tutum da sergilemiyor. Bu ihtimal hep bir kenarda dursun ki, belki lazım olur diye hesaplıyor.

Geniş halk kitleleri içinde her zaman güce tapan bir kesim olur. Güçlünün zalim olması, diktatör olması bu kesimler için hiç sorun değildir. Aksine, o kişinin yanında durarak kendilerini güvende hissederler.

İşte Erdoğan güçlü, zalim, zorba lider profili çizerek bu kesimleri yanında tutmaya çalışıyor. “Ancak benim gibi bir lider sizi kurtarabilir” mesajı vermeye gayret ediyor.

Valileri, bakanları kameralar önünde azarlaması, yasaları hiçe sayması, sürekli “şahsım” demesi, kendisini dünya lideri diye sunması, yargıya ve parlamentoya talimat yağdırması, lüks saraylar, uzun konvoylar, abartılı koruma ordusu… Hepsi bu amaçla yapılan güç gösterileri.

Ama güçlü, zalim görünen liderler gerçekte korkulu rüyalar görmekten uyuyamayan ödleklerdir. Tam da bu nedenle size korkmayın diyorum, bırakın suça bulaşanlar sizden korksun. Kendinize güvenin ve Mayıs’ta değişimin düğmesine basın.

İşte size, "Kefenimizi yanımızda taşıyoruz" diyen en kahraman dünya lideri süpermen! Sarılmayı yanlış anlayınca olanlara bakın:

 
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları