loading
close
SON DAKİKALAR

Selahattin Demirtaş: Haksız yere içeride tutulan binlerce kişinin, bu felaketi hücrelerinden acı içinde izlemelerine sessiz kalmayın!

Selahattin Demirtaş: Haksız yere içeride tutulan binlerce kişinin, bu felaketi hücrelerinden acı içinde izlemelerine sessiz kalmayın!
Tarih: 06.02.2023 - 22:55
Kategori: Siyaset

Selahattin Demirtaş 7.7'lik deprem nedeniyle yaptığı açıklamada; Cezaevlerinden hepimiz kan vermek için başvuru yaptık. Battaniyelerimizi de halkımıza göndermek istiyoruz. Bize kolaylık sağlansın.

Tutuklu Eski HDP Eş Başkanı Selahattin Demirtaş sosyal medya hesabından avukatları aracılığı ile açıklama yaptı;

"Acılar içinde izliyoruz. Enkaz altında binlerce kardeşimiz, dondurucu soğuk, yardım çığlıkları... Böyle olmayabilirdi. Önce yaralarımızı dayanışmayla saralım, sonrasında hesap vermesi gereken herkes hesap verecek. Ama şimdi dayanışma zamanı, 85 milyonun tek yürek olma zamanı.

Cezaevlerinden hepimiz kan vermek için başvuru yaptık. Battaniyelerimizi de halkımıza göndermek istiyoruz. Bize kolaylık sağlansın.

Sayın Bakan, cezaevlerindeki on binlerce kişi ailelerinden haber alamıyor. Her gün telefon hakkı tanınsın, ailelerin cezaevlerini aramalarına izin verilsin. @bybekirbozdag

Haksız yere içeride tutulan binlerce kişinin, bu felaketi hücrelerinden acı içinde izlemelerine sessiz kalmayın. Hepimiz yardım ve kurtarma çalışmalarına katılmak, geçici de olsa halkımızın yanında olmak istiyoruz. TBMM'yi bu konuda duyarlı olmaya çağırıyorum.

Çalışmalara katılmak isteyen gönüllüler, doktorlar, hemşireler bölgeye gitmek için bekliyor. Bu kişilerin hızla koordine edilip bölgeye götürülmesi gerekir.

Ayrıca TSK'ye ait tüm sahra hastaneleri, iş makineleri, seyyar mutfak ve benzeri araç gereçler tek başına bile yeterli olur. Neden tümünü bu geceden devreye sokmuyorsunuz? Yarın çok geç olabilir."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları