loading
close
SON DAKİKALAR

Seyit Torun: 'Gün birlik beraberlik günü. Bu acıyı hep birlikte dayanışmayla atlatacağız. Hep birlikte bu yaralarımızı saracağız'

Seyit Torun: 'Gün birlik beraberlik günü. Bu acıyı hep birlikte dayanışmayla atlatacağız. Hep birlikte bu yaralarımızı saracağız'
Tarih: 06.02.2023 - 12:20
Kategori: Siyaset

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan, 10 ili etkileyen deprem sonrası CHP’li belediyelerin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi.

Cumhuriyet Halk Partisi Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, “Gün birlik beraberlik günü. Bu acıyı hep birlikte dayanışmayla atlatacağız. Hep birlikte bu yaralarımızı saracağız. Şu anda MYK üyelerimiz her bir ile görevlendirildi. Bir koordinasyon içerisinde elimizden geldiğince öncelikle göçük altında kalan vatandaşlarımıza bir an önce ulaştırma, onları bir an önce göçük altından kurtarma çabalarımızı devam ettireceğiz. Ardından şu anda yıkılan binalarda veya binalarına giremeyen vatandaşlarımızın da gerekli ihtiyaçlarını; ısınma, barınma, her türlü ihtiyacını karşılamak içinde seferberliğimizi başlattık. Belediyelerimiz süratle olay alanlarına intikal ediyor. Gerçekten acımız büyük ama bunu da hep birlikte dayanışarak atlatacağız. İnşallah can kaybımız artmaz, göçük altındaki vatandaşlarımızda bir an önce kurtarılır. Tüm çabalarımızla 10 ilimizde bölgedeyiz” dedi.

CHP Genel Başkan Yardımcısı Seyit Torun, bugün CHP Genel Merkezinde düzenlediği basın toplantısında, merkez üssü Kahramanmaraş’ın Pazarcık ilçesi olan, 10 ili etkileyen deprem sonrası CHP’li belediyelerin yürüttüğü çalışmalar hakkında bilgi verdi. Torun şunları söyledi:

“AFAD’IN KOORDİNATÖRLÜĞÜNDE BÜTÜN BELEDİYELERİMİZ İMKANLARINI SEFERBER EDİYOR”

“Kahramanmaraş Pazarcık merkezli 7,4 büyüklüğündeki deprem 10 ilimizi etkiledi. Öncelikle hayatını kaybeden vatandaşlarımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza da acil şifa, enkaz altında kalanlara da dayanma gücü diliyoruz. Deprem haberini alır almaz Cumhuriyet Halk Partisi olarak harekete geçtik. Sayın genel başkanımız deprem anından bu yana hemen MYK’yı topladı ve bölgedeki valiler, yetkililer, belediye başkanlarımızla sürekli irtibat halinde oldu.

Ülkenin dört bir tarafındaki belediyelerimizde deprem haberini alır almaz teyakkuza geçti. Şu anda AFAD’ın koordinatörlüğünde bütün belediyelerimiz imkanlarını seferber ediyor. Ellerindeki bütün imkanları yola çıkarttılar şu anda, 10 ilimize de AFAD’ın koordinatörlüğünde bunları ulaştırmak için hem havayollarıyla hem karayollarıyla ulaştırma çabası içinde.

“YAKLAŞIK 174 ARAÇ, 818 PERSONELLE DEPREM BÖLGESİNE DESTEK SAĞLIYORUZ”

Yaklaşık 174 araç, 818 personelle deprem bölgesine destek sağlıyoruz. Bu yardımların arasında 45 arama kurtarma aracı, itfaiye ve sağlık araçları, iş makinaları, gıda, ısınma ve kıyafet destekleri bulunmaktadır. Ayrıca 8 mobil mutfak ve yemek tırı da bölgeye gönderilmiştir. Bu rakamlar anlık olarak artıyor. Çünkü belediyelerimizde hazırlıklarını tamamlayan yola çıkıyor. Bu rakamlar her geçen dakika ve saat artarak devam edecektir. Tüm yardımlarımız AFAD’ın koordinasyonu içerisine ve AFAD’ın yönlendirmesine göre yapılmakta.

Belediyelerimiz ve örgütümüz evleri yıkılan ya da ağır hasar alan vatandaşlarımızın çevre illere taşınması konusunda da gereken desteği verecektir. Sayın genel başkanımız yürütülen çalışmaları an ve an takip ediyor. Kendisine sürekli bilgilendirme yapıyoruz ve olağanüstü bir gayret içerisindeyiz. Vatandaşlarımızdan istediğimiz kamu görevlilerine yardımcı olmaları ve hasarlı binalara kesinlikle girmemeleridir.

“BU ACIYI HEP BİRLİKTE DAYANIŞMAYLA ATLATACAĞIZ”

Gün birlik beraberlik günü. Bu acıyı hep birlikte dayanışmayla atlatacağız. Hep birlikte bu yaralarımızı saracağız. Şu anda MYK üyelerimiz her bir ile görevlendirildi. Bir koordinasyon içerisinde elimizden geldiğince öncelikle göçük altında kalan vatandaşlarımıza bir an önce ulaştırma, onları bir an önce göçük altından kurtarma çabalarımızı devam ettireceğiz. Ardından şu anda yıkılan binalarda veya binalarına giremeyen vatandaşlarımızın da gerekli ihtiyaçlarını; ısınma, barınma, her türlü ihtiyacını karşılamak içinde seferberliğimizi başlattık. Belediyelerimiz süratle olay alanlarına intikal ediyor. Gerçekten acımız büyük ama bunu da hep birlikte dayanışarak atlatacağız. İnşallah can kaybımız artmaz, göçük altındaki vatandaşlarımızda bir an önce kurtarılır. Tüm çabalarımızla 10 ilimizde bölgedeyiz.”

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları