loading
close
SON DAKİKALAR

Son bir senede uyuşturucu ve kumar bağımlığı ekonomik nedenlerle %100 arttı

Son bir senede uyuşturucu ve kumar bağımlığı ekonomik nedenlerle %100 arttı
Tarih: 11.08.2022 - 13:02
Kategori: Siyaset

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Gençlerimiz uyuşturucu illetinin elinde kayboluyor. Saray İktidarı seyrediyor” dedi.

CHP Adana Milletvekili ve TBMM KİT Komisyonu Üyesi Orhan Sümer, “Türkiye’de yaşanan ağır ekonomik kriz neticesinde vatandaşların ek gelir yarabilmek ümidiyle kumar batağına düşmesini ve uyuşturucu madde kullanımının artması ile ilgili konuyu Türkiye Büyük Millet Meclisi gündemine taşıdı.

Orhan Sümer, “Gençlerimiz uyuşturucu illetinin elinde kayboluyor. Saray İktidarı seyrediyor” dedi.

TÜRKİYE’DE SON BİR SENEDE YOKSULLUK YÜZÜNDEN KUMAR VE UYUŞTURUCU BAĞIMLILIĞI %100 ARTTI

Orhan Sümer, “Özellikle son bir senede yanlış ekonomi politikaları yüzünden, yoksulluk, işsizlik, güvencesizlik gibi sorunlar daha da derinleşti. Milyonlarca vatandaşımız kredi kartlarıyla, kredilerle, elden aldığı borçlarla ayı çevirmeye çalışıyor. Ancak bir yerde artık çarklar dönmüyor. Yapılan bilimsel araştırmalara göre son bir senede Türkiye’de kumar ve uyuşturucu kullanımı %100 artmış durumda. Vatandaşlar ya ek gelir sağlamak ümidiyle online kumar sitelerinde kumar oynuyor ya da bunalım daha da derinleşince uyuşturucu batağına saplanıyor. Acı olan tarafı ise Saray İktidarı tüm bunları bildiği halde sadece seyirci kalıyor” dedi.

EK GELİR SAĞLARIM ÜMİDİYLE KUMAR OYNANIYOR

Orhan Sümer, “Türkiye’de erişime açık yüzlerce online kumar sitesi bulunuyor. KİT Komisyonunda bu konuya özellikle değindiğimizde, yetkililer tam anlamıyla çözüm üretemediklerinden bahsediyorlar. Gerçi “Slot” tarzı kumar oyunlarının aynısını Milli Piyango kendisi de oynatıyor ama online kumar bataklığına düşen vatandaşlarımızın sayısı oldukça fazla. Yapılan araştırmalara göre internet üzerinden kumar oynayanların birçoğu az da olsa ek gelir sağlamak için kumar oynadıklarını belirtiyor. Saray İktidarı memleketi öyle bir hale getirdi ki vatandaş çareyi kumarda buluyor.” dedi.

GENÇLERİMİZ EKONOMİK SEBEPLERLE UYUŞTURUCU BATAĞINDA

Orhan Sümer, “Milyonlarca gencimiz iş bulma sıkıntısı yaşıyor. Sınavlarda ortaya çıkan “Soruların Çalınması” Mülakatlarda ortaya çıkan “Torpil”, ekonomik krizin her geçen gün etkisini arttırması, gençlerimizi büyük bir bunalımın içine itiyor. Ne yazık ki uyuşturucu kullanımı 14- 35 yaş aralığında oldukça fazla. Gençler kendilerini ülkelerinde değersiz hissediyor. Uyuşturucu kullanımı ekonomik değerlerle aynı yönde etki gösteriyor. Kriz büyüdükçe uyuşturucu kullanımı artıyor. Ekonomik sebepler gençlerimizi uyuşturucu bataklığına itiyor” dedi.

Kaynak : wwww.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları