loading
close
SON DAKİKALAR

Şubat ayında 22 kadın öldürüldü

Şubat ayında 22 kadın öldürüldü
Tarih: 02.03.2020 - 13:29
Kategori: Kadın

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Türkiye'de 2020 yılının Şubat ayında 22 kadın cinayeti işlendiğini açıkladı.

Kadın Cinayetlerini Durduracağız Platformu, Türkiye'de bu ay 22 kadın cinayeti işlendiğini duyurdu.  Platform, 12 kadının şüpheli bir şekilde ölü bulunnduğunu, 15 kadının neden öldürüldüğünün tespit edilemediğini açıkladı.

Cinayet sonucu hayatını yitiren kadınların 2’si ekonomik, 5’i boşanmak istemesi, veya barışma isteğini reddetmesi gibi kendi hayatına dair karar almak isterken öldürüldü.

Kadınlar kimler tarafından öldürüldü?

Şubat ayında öldürülen 21 kadının 1’inin kim tarafından öldürüldüğü tespit edilemedi, 8’i evli olduğu erkek, 5’i bir tanıdık, 3’ü birlikte oldukları erkek, 3’ü oğlu, 1’i babası, 1’i de eskiden birlikte olduğu erkek tarafından öldürüldü.

Kadınların 10’u ateşli silahlarla, 9’u kesici aletle, 2’si darp edilerek, 1’i boğularak geçilerek öldürüldü. 

Kadınların 13’ü evinde, 3’ü sokak ortasında, 1’i otelde, 1’i arazide, 1’i ıssız bir yerde öldürüldü, 3 kadının nerede öldürüldüğü tespit edilemedi.

Platform tarafından yapılan açıklamada şubat ayında öldürülen kadınların 17’sinin hakkında koruma kararının olup olmadığı bilinmezken; 5 kadının herhangi bir uzaklaştırma veya koruma kararı bulunmadığı ifade edildi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları