loading
close
SON DAKİKALAR

Taliban'dan selfie yasağı!

Taliban'dan selfie yasağı!
Tarih: 26.09.2021 - 17:03
Kategori: Dünya

Sosyal medyada Taliban üyelerinin eğlenme görüntülerinin yayılmasının ardından Taliban geçici hükümetinin Savunma Bakanı Muhammed Yakup uyarıda bulundu. Yakup, Taliban üyelerini eğlenmemeleri, şık kıyafet ve ayakkabı giymemeleri ve selfie çekmemeleri konusunda uyardı.

Taliban'ın geçici hükümetinde Milli Savunma Bakanlığı vekili Muhammed Yakup, Taliban'ın bazı yerlerde eğlenirken görüntülerinin yayınlanmasının ardından genç Taliban üyelerine çok fazla eğlenmemeleri, şık kıyafet ve ayakkabı giymemelerini istedi. Yakup, genç Taliban üyelerini selfie çekmekten kaçınmaları konusunda uyardı.

Taliban'ın 15 Ağustos'ta Afganistan'ın başkenti Kabil'i kuşatmasından birkaç gün sonra lunaparkta eğlenen Taliban üyelerinin görüntüleri gündem olmuştu. 31 Ağustos itibariyle yabancı güçlerin kalmadığı ülkede Taliban üyelerinin yine hayvanat bahçesinde, eğlence parklarında eğlendiği görüldü.

Bu görüntülerin gündem olmasının ardından Taliban'ın geçici hükümetinde Milli Savunma Bakanlığı görevini yürüten Muhammed Yakup Taliban üyelerini uyardı.

Yakup genç Taliban üyelerini selfie çekinme konusunda uyararak, şık kıyafet ve ayakkabı giymemelerini istedi.

Kaynak : Habertürk

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları