loading
close
SON DAKİKALAR

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, Süleymanpaşa Su Ürünleri Hali'nde incelemelerde bulundu

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Albayrak, Süleymanpaşa Su Ürünleri Hali'nde incelemelerde bulundu
Tarih: 14.07.2020 - 11:00
Kategori: Yerel

Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, Tekirdağ Büyükşehir Belediyesi tarafından yapım çalışmaları devam eden Süleymanpaşa Su Ürünleri Toptancı Hali'nde incelemelerde bulundu.

İncelemeleri esnasında Süleymanpaşa Su ürünleri Hali ile ilgili açıklamalarda bulunan Tekirdağ Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Albayrak, "İki denize sınırı olan altı vilayetten biri olan Tekirdağ, önemli bir deniz kenti. Denizlerimizin sunduğu imkânlardan halkımızın en iyi şekilde yararlanmasını sağlamak en temel hedeflerimiz arasındadır. Bu kapsamda balıkçı esnafımıza hizmet verecek olan Süleymanpaşa Su Ürünleri Halinin inşaat çalışmalarını hız kesmeden sürdürüyoruz. Çağımız teknolojisinin imkânları kullanılarak inşa edilen büyük ve modern halimizde, su ürünleri daha iyi koşullarda muhafaza edilecek, tedarik zincirindeki zayiatlar azaltılacak ve vatandaşlarımıza daha ekonomik koşullarda taze ürün tüketebilme imkânı sunulacak. 2020 Yılı Balık Avı sezonu ile birlikte hizmete geçecek olan bu projenin halkımıza hayırlı olmasını diliyor, projede emeği geçen herkese sevgi ve saygılarımı sunuyorum" dedi.

Süleymanpaşa ilçesinde yapımı devam eden 5.272 m² kapalı alana sahip Süleymanpaşa Su Ürünleri Hali bodrum, zemin ve 1. kat olmak üzere 3 kattan oluşuyor. Projede 10 soğuk hava deposu, 10 büro, buz deposu, çöp odası, mezat alanı, ürün kabul salonu, ürün çıkış salonu, otopark, restoran, çay ocağı, soyunma odaları ve idari birimler yer alıyor.

Yürütülen faaliyetler sonucunda tesis büyük ölçüde tamamlandı. Yeni balık sezonunda esnafımızın hizmetinde olacak Süleymanpaşa Su Ürünleri Toptancı Hali sayesinde balıkçı esanfı, satışını rahat bir şekilde mezat alanında yapabilecek, soğuk hava depoları ile ürünlerini sağlıklı bir şekilde muhafaza edebilecek, halkımız da sağlıklı ve güvenilir ürünlere ekonomik koşullarda ulaşabilecek. 

Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları