loading
close
SON DAKİKALAR

'Telefonlarım dinleniyor' diyen Kılıçdaroğlu'na Süleyman Soylu'dan yanıt

'Telefonlarım dinleniyor' diyen Kılıçdaroğlu'na Süleyman Soylu'dan yanıt
Tarih: 05.12.2020 - 16:00
Kategori: Gündem

İçişleri Bakanı Soylu, telefonlarının dinlendiğini söyleyen CHP Genel Başkanı Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi.

CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu kendisinin, eşinin ve çocuklarının telefonlarının dinlendiği ve takip edildiklerini iddia etmişti. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, sosyal medya hesabından yaptığı açıklamayla Kılıçdaroğlu'na yanıt verdi.

Soylu, "Devletin, güvenlik güçlerimizin ve özellikle başarılı operasyonlara imza atan istihbarat birimlerimizin güvenini zedelemeye ve itibarını sarsmaya yönelik bu hayal ürünü açıklamaları kınıyor, kendisini gerçek dışı iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz" dedi.

Soylu'nun mesajı şöyle:

"Sayın Kılıçdaroğlu'nun, tamamen gündemi değiştirme çabasıyla yaptığı ve gerçekle hiçbir ilgisi olmayan açıklaması, devletimize ve güvenlik güçlerimizle ortaya koyulan tüm mücadeleye iftiradır, büthandır. Aynı zamanda devletimizi zafiyete uğratmaya da matuftur.

Sistemimizin önemli kurumlarından birisi olan Ana Muhalefet Partisi’nin Genel Başkanlığı sorumluluğu ile de asla bağdaşmamaktadır.
İstihbarat birimlerimiz yılda 4 ayrı birim tarafından en az 4 kez denetlenmektedir. Sayın Kılıçdaroğlu’nun kendisinin ve ailesinin dinlendiği ya da takip edildiği yönünde bir şüphesi var ise adresi basın yayın organları değil, Cumhuriyet Başsavcılıkları olmalıdır. Savcılara yapılacak suç duyurusu karşısında atılacak tüm adımlara hazırız.

Sayın Kemal Kılıçdaroğlu’nun devletin, güvenlik güçlerimizin ve özellikle başarılı operasyonlara imza atan istihbarat birimlerimizin güvenini zedelemeye ve itibarını sarsmaya yönelik bu hayal ürünü açıklamaları kınıyor, kendisini gerçek dışı iddiaları ile ilgili Cumhuriyet Başsavcılıklarına suç duyurusunda bulunmaya davet ediyoruz."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları