loading
close
SON DAKİKALAR

TGS: Sözcü yöneticileri, işten atma tehdidiyle gazetecileri sendikadan istifa etmeye zorluyor

TGS: Sözcü yöneticileri, işten atma tehdidiyle gazetecileri sendikadan istifa etmeye zorluyor
Tarih: 07.01.2019 - 11:01
Kategori: Medya

Türkiye Gazeteciler Sendikası (TGS), Sözcü gazetesi yöneticilerinin, çalışanların sendikalı olma hakkını gasp ettiğini belirterek, "Gazeteciler Sendikası’na üye olan Sözcü çalışanlarına sendikadan istifa etmeleri için üç gündür yoğun bir baskı uygulanıyor" açıklamasında bulundu....

TGS'den yapılan açıklamada, "Anayasayı çiğneyen, çalışanlara sendikadan istifa etme baskısı yapan bu yöneticiler bir an önce mevcut tutumlarından vazgeçmelidir. Aksi takdirde haklarında yasal işlem başlatmaktan başka çaremiz kalmayacaktır" denildi.

TGS'nin açıklaması şöyle:

"Sözcü gazetesi yöneticileri, çalışanların sendikalı olma hakkını gasp ediyor. Gazeteciler Sendikası’na üye olan Sözcü çalışanlarına sendikadan istifa etmeleri için üç gündür yoğun bir baskı uygulanıyor. Sözcü yöneticileri, gazetecileri tek tek çağırarak Sendika’dan istifa etmeyenleri işten atmakla tehdit ediyor.

Anayasayı tanımayan, çalışanların sendika hakkını kabul etmeyen, gazetecilere yönelik saldırgan bir tutum içinde olan Sözcü gazetesi yöneticileri, lafa gelince ülkede hukuku, demokrasiyi, özgürlükleri savunuyor(!)

Birçok yazarı, çalışanı, hatta sahibi hukuksuz bir şekilde yargılanan ve bu nedenle Sendikamızdan her dönemde dayanışma gören Sözcü yönetimi kendi çalışanlarının anayasal hakkını yok sayıyor.

Anayasayı çiğneyen, çalışanlara sendikadan istifa etme baskısı yapan bu yöneticiler bir an önce mevcut tutumlarından vazgeçmelidir. Aksi takdirde haklarında yasal işlem başlatmaktan başka çaremiz kalmayacaktır.

Türkiye Gazeteciler Sendikası medya sektöründe orman kanununu sona erdirip yerine insanca çalışma düzenini koymaya kararlıdır.

Medya yöneticilerine çalışanın hakkına saygı duymayı öğreteceğiz."

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları