loading
close
SON DAKİKALAR

TOKİ'nin yaptığı 3 yıllık Yeni Eskişehir Stadyumu hakkında 'müsabaka yapılamaz' kararı

TOKİ'nin yaptığı 3 yıllık Yeni Eskişehir Stadyumu hakkında 'müsabaka yapılamaz' kararı
Tarih: 22.01.2020 - 13:43
Kategori: Spor

Eskişehirspor'un maçlarını oynadığı, 3 yıl önce açılan Yeni Eskişehir Stadyumu ile ilgili karar verildi. Eskişehir İl Spor Güvenlik Kurulu tarafından yapılan toplantıda yeni açılan stadyum ile ilgili şaşırtan bir karar çıktı.

TFF 1. Lig’de düşme hattından kurtulmaya çalışan Eskişehirspor’un maçlarını oynadığı Yeni Eskişehir Stadyumu, kullanıma kapatılmıştı. 20 Kasım 2016 yılında açılan 32 bin 507 bin kişi kapasiteli Yeni Eskişehir Stadyumu’nun çatısı, çatı direkleri, gerdirme demirleri ve halatlarında yoğun kar yağışının ardından hasar meydana gelmişti. Çatının çökme tehlikesi nedeniyle Eskişehir Valiliği, stadyumun kullanımına ara verildiğini duyurmuştu.

Eskişehir İl Spor Güvenlik Kurulu bir toplantı yaparak Eskişehirspor-Adanaspor maçının Yeni Eskişehir Stadyumu’nda oynanıp oynanamayacağı değerlendirdi. Eskişehir Anadolu Gazetesi’nde yer alan habere göre TOKİ’nin raporu doğrultusunda stadyum çatısının risk teşkil ettiği bu sebeple seyircili ya da seyircisiz bir şekilde müsabaka yapılamayacağı kararı oy birliğiyle alındı. Henüz üç yıl önce açılan stadyumun, kısa süre içerisinde nasıl bu hale geldiği merak konusu oldu.

Eskişehirspor’un Adanaspor mücadelesini hangi şehir ve stadyumda oynayacağına Eskişehirspor yönetimi yapılan görüşmelerden sonra karar verecek.

Bursa, Afyon ve Ankara olasılıkları göz önüne alınsa da, Eskişehirspor’un maçını Bursa’da oynayacağı bilgisi ilk sızan bilgiler arasındaydı, ancak Bursaspor’un buna sıcak bakmadığı için bu ihtimalin de ortadan kalktığı öğrenildi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları