loading
close
SON DAKİKALAR

Tokyo Olimpiyat Oyunları ertelendi

Tokyo Olimpiyat Oyunları ertelendi
Tarih: 24.03.2020 - 15:55
Kategori: Spor

Corona virüsü salgını nedeniyle birçok spor organizasyonu ertelenirken, son karar Japonya'dan geldi. Tokyo Olimpiyat Oyunları, bir yıl ertelendi.

2020 Tokyo Olimpiyat Oyunları'nın ertelenmesine karar verildi.

Japonya'dan yapılan resmi açıklamada Başbakan Abe Şinzo ile IOC Başkanı Thomas Bach'ın oyunların 2021 yazına ertelenmesi için anlaşma sağladığı ifade edildi.

Dünyayı esir alan koronavirüs salgını nedeniyle birçok spor organizasyonu ya iptal edildi ya da ertelendi fakat 24 Temmuz - 9 Ağustos tarihleri arasında Tokyo'da düzenlenecek yaz olimpiyat oyunlarının gerçekleştirilmesi yönündeki tavır devam ediyordu. 

Kanada ve Avustralya ile başlayan sporcuları oyunlara göndermeme ve bazı atletlerin boykot tehditleriyle birlikte IOC bu tavrını değiştirdi ve oyunları ertelemek zorunda kaldı.

22 Mart Pazar günü toplanan komite, Tokyo Olimpiyatları'nın gerçekleştirilip gerçekleştirilmeyeceğiyle ilgili kararını bir ay içerisinde vereceğini duyurmuş, bu açıklama bazı ülkelerin olimpiyat komitelerinin tepkisini çekmişti. Erteleme kararının çıkması için dört hafta değil, iki gün beklemek yeterli oldu.

Kaynak : Maçkolik

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları