loading
close
SON DAKİKALAR

Trakya'nın tek kadın belediye başkanı Özlem Becan'ın yaptığı çağrı sonuç verdi: Uzunköprü restore edilecek

Trakya'nın tek kadın belediye başkanı Özlem Becan'ın yaptığı çağrı sonuç verdi: Uzunköprü restore edilecek
Tarih: 26.12.2020 - 13:49
Kategori: Yerel

Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, ilçeye adını veren tarihi taş köprünün yıkılmasına karşı yetkililere çağrıda bulunmuştu. Özlem Becan'ın yaptığı çağrıya Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu karşılık vererek köprünün restore edileceğini duyurdu. ...

Trakya'nın tek kadın Belediye Başkanı Özlem Becan daha önce tarihi taş köprünün yıkılmaya yüz tuttuğunu ve köprünün kaderine terk edildiğini hatırlatmış Özlem Becan restorasyon çalışmaları için çağrıda bulunmuştu. 

Becan, tarihi taş köprünün restorasyonu ile ilgili sürecin bir an önce başlatılması amacıyla, köprünün yıkılan kanatları önünde bir basın açıklaması yapmış, “Yüzlerce yıldır dimdik durarak tarihe tanıklık eden, Uzunköprü'müzün kaderine terk edilmiş durumda. Dünyanın üzerinden araç geçebilen en uzun taş köprüsü olan, şehrimize de adını veren tarihi Uzunköprü'müzün restorasyonunun söz verildiği gibi bir an önce başlaması için yetkilileri göreve çağırıyoruz. Hem köprümüzün restorasyonu hem de Ergene nehrinin kirliliği bir an önce çözüm bekleyen en önemli sorunlarımızdır. O güne dek Uzunköprü halkı adına sesimizi duyurmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullanmıştı. 

Özlem Becan'ın çağrısı sonrası  Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu Edirne'nin Uzunköprü ilçesindeki tarihi Uzunköprü'de incelemede bulundu. Karaismailoğlu, UNESCO Dünya Kültür Mirası Geçici Listesi'nde bulunan Uzunköprü'nün aslına uygun olarak restore edileceğini açıkladı.

Eskiköy sınır kapısının açılması Uzunköprü için önemli

Trakya'nın tek kadın Belediye Başkanı Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, Uzunköprü retorasyonu için ilçeye gelen Ulaştırma ve Altyapı Bakanı Adil Karaismailoğlu'na, Uzunköprü'ye büyük ekonomik katkı sunacak olan Eskiköy sınır kapısınıın açıklaması talebini iletti.

Özlem Becan Twitter hesabından "Uzun zamandır oluşturduğumuz kamuoyu sonucunda, Sayın Bakan @akaraismailoglu bugün tarihi köprümüzün restorasyonunun başlayacağı haberini bizlerle paylaştı.Kendisine şehrimize her alanda büyük katkı sağlayacak, Eskiköy sınır kapısının açılmasının ne kadar önemli olduğunu ilettim" ifadesini paylaştı.

Ne olmuştu;

Trakya'nın tek kadın belediye başkanı Özlem Becan tarihi taş köprünün restorasyonu için yetkilileri göreve çağırdı

Trakya'nın tek kadın belediye başkanı, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan, ilçeye adını veren tarihi taş köprünün yıkılan kanatları önünde basın mensupları ile bir araya gelerek, restorasyonun bir an önce başlaması için yetkililere çağrıda bulundu.

Şehrin simgesi olan tarihi taş köprünün yıkılmaya yüz tuttuğunu ve adeta kaderine terk edildiğine vurgu yapan Başkan Özlem Becan, Belediye başkanı olarak Uzunköprü halkı adına bu konuyu gündemde tutmak için her platformda kamuoyuna ses getirecek farkındalıklar oluşturacaklarını belirtti.

Tarihi taş köprünün restorasyonu ile ilgili sürecin bir an önce başlatılması amacıyla, köprünün yıkılan kanatları önünde bir basın açıklaması yapan Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan: “Yüzlerce yıldır dimdik durarak tarihe tanıklık eden, Uzunköprü'müzün kaderine terk edilmiş durumda. Dünyanın üzerinden araç geçebilen en uzun taş köprüsü olan, şehrimize de adını veren tarihi Uzunköprü'müzün restorasyonunun söz verildiği gibi bir an önce başlaması için yetkilileri göreve çağırıyoruz. Hem köprümüzün restorasyonu hem de Ergene nehrinin kirliliği bir an önce çözüm bekleyen en önemli sorunlarımızdır. O güne dek Uzunköprü halkı adına sesimizi duyurmaya devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları