loading
close
SON DAKİKALAR

TRT Genel Müdürü: Halkımız TRT'nin yaptığı haberlerin hepsine güveniyor

TRT Genel Müdürü: Halkımız TRT'nin yaptığı haberlerin hepsine güveniyor
Tarih: 31.07.2019 - 08:43
Kategori: Medya

TRT Genel Müdürü Eren, "Halkımız, TRT'nin yaptığı haberlerin hepsine güveniyor. TRT olarak yapmaya çalıştığımız şey de gerçekten izleyicilerimize her zaman doğru haberi vermek, verdiğimiz her haberi kontrol etmek ve haberin içerisinde yanlış bilgi olmamasına son derece dikkat etmek" dedi. ...

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, Asya-Pasifik Yayın Birliğinin (ABU) etkinliklerinden TRT'nin ev sahipliğinde düzenlenen 5. Küresel Haber Forumu'nda konuştu.

TRT Haber'in 1 yılı süredir izlenme oranlarında en üst sırada yer aldığını savunan Eren, "Halkımız, TRT'nin yaptığı haberlerin hepsine güveniyor. TRT olarak yapmaya çalıştığımız şey de gerçekten izleyicilerimize her zaman doğru haberi vermek, verdiğimiz her haberi kontrol etmek ve haberin içerisinde yanlış bilgi olmamasına son derece dikkat etmek. Günde yüzlerce, haftada binlerce yeni haber veriyoruz. Bu haberlerin hepsini kontrol etmek gerçekten çok güç." diye konuştu.

Eren, izleyicilerin hızlı haber tükettiğini dile getirerek, "Hemen her haber eskiyor, yenisini öğrenmek, görmek istiyorlar. Bu da bizi bir hayli zorluyor." dedi.

TRT Genel Müdürü İbrahim Eren, şu değerlendirmelerde bulundu:

"Şu anda bir dönüşüm, alışma sürecindeyiz. Sosyal medya ve ana akım medyanın son 10 yıldır birbiriyle etkileşimi söz konusu. İzleyicilerin yapması gereken en önemli şey, güvenilir haber kaynaklarını tespit etmek. Bu yüzden de tekrar ana akım medya ve gazetecilik işin merkezine doğru geri gelmeye başladı. Bir ara tamamen habercilerden ziyade herkesin ürettiği haberler dolaşmaya başlamıştı. Son yaşanan olaylarda gördük ki haberci olmak, güvenilir haber kaynağı olmak çok önemli. İzleyicilerin yeniden haber kaynaklarını seçmesi ve bunların arasında güvenilir olanları belirleyip, onlardan gelen bilgilerin doğruluğu araştırılmış bilgi olduğuna ikna olduktan sonra kabul etmesi gerektiğine inanıyorum."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları