loading
close
SON DAKİKALAR

TRT'den ikinci 'Uğur Mumcu' skandalı: Güldal Mumcu yerine Nilüfer Kışlalı'nın görüntüsünü yayınladılar

TRT'den ikinci 'Uğur Mumcu' skandalı: Güldal Mumcu yerine Nilüfer Kışlalı'nın görüntüsünü yayınladılar
Tarih: 24.01.2021 - 17:25
Kategori: Medya

Uğur Mumcu’nun konuşmalarının yer aldığı videoları arşivinden kaldıran TRT, ikinci bir skandala daha imza attı. TRT, Mumcu’yu anmak üzere hazırladığı videoda, Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu yerine, Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’nın eşi Nilüfer Kışlalı’nın bir konuşmasını koydu....

Cumhuriyet gazetesi yazarı Uğur Mumcu’nun katledilişinin 28. yıldönümünde, TRT’nin, Mumcu’nun katıldığı programları arşivinden kaldırdığı ortaya çıkmıştı. Mumcu’nun oğlu Özgür Mumcu, sosyal medya hesabından TRT’yi etiketleyerek, “Bir cevap bekliyoruz” paylaşımında bulundu. TRT ise Mumcu’ya, “Ülkemiz gazetecilik tarihinin önemli bir ismi olan Uğur Mumcu’nun arşivinin kaldırılması söz konusu değildir. Bu görüntüler tüm TRT arşivleri gibi tek bir adrese TRT İZLE’ye taşınmaktadır. Uğur Mumcu arşivi en kısa sürede TRT İZLE’den Türkiye’nin ulaşımına açılacaktır” yanıtını verdi.

FAİL ARANIYOR
Bu sırada TRT Arşiv hesabından, Mumcu için anma paylaşımı yapıldı. “Ülkemiz tarihinin önemli gazetecilerinden Uğur Mumcu, 24 Ocak 1993 günü Ankara’daki evinin önünde uğradığı bir suikast sonucu hayatını kaybetti” ifadeleri ile yapılan paylaşımda, Mumcu’nun konuşmalarından kesitlere yer verilen video yer aldı. Ancak, videoda, bir skandala imza atıldı.

Videoda, Uğur Mumcu’nun eşi Güldal Mumcu yerine, 21 Ekim 1999’da katledilen Prof. Dr. Ahmet Taner Kışlalı’nın eşi Nilüfer Kışlalı’nın konuşması koyuldu. Kışlalı’nın konuşmasının altında, “Güldal Mumcu-Uğur Mumcu’nun Eşi” yazıldı. Kışlalı, videoda, “Sadece yakaladıklarını söylediler, bombacının da itiraf ettiğini” ifadelerini kullanıyor. Ancak, Mumcu’nun aracına bombayı yerleştiren Oğuz Demir, 28 yıldır kayıp ve aranıyor.

Kaynak : Cumhuriyet

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları