loading
close
SON DAKİKALAR

TTB, Sağlık Bakanlığı'ndan aşılama ile ilgili bilgileri talep etti

TTB, Sağlık Bakanlığı'ndan aşılama ile ilgili bilgileri talep etti
Tarih: 25.01.2021 - 18:00
Kategori: Sağlık, Yaşam

Türk Tabipleri Birliği (TTB), Sağlık Bakanlığı'ndan aşılamayla ilgili bilgilerin kendileriyle paylaşılmasını talep etti.

TTB, aşılama uygulamalarının başladığı ilk günden itibaren Türkiye’de en az 120 milyon doz aşının en geç 6 ay içinde uygulanması gerektiğini vurgulamış; Sağlık Bakanlığı’na karşı oluşan güvensizliğin aşı uygulamalarına da yansımaması için aşı programının, aşılamalarda yaşanan aksaklıkların ve yan etkilerin toplumla sürekli paylaşılması gerektiğini dile getirmişti. 

TTB'den yapılan açıklamada Sağlık Bakanlığı'nın bu konular hakkında gerekli ve yeterli adımları atmadığı belirtildi.

TTB, kendisine bağlı odalar ve Sağlık Bakanlığı’na COVID-19 aşılama çalışmalarına dair bilgilerin toplumla paylaşılması amacıyla yazılar gönderdiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığı’na gönderilen yazıda bugüne kadar bakanlık tarafından yapılan aşılama sayısının, aşılama organizasyonunda varsa yaşanan sıkıntıların, aşılama yapılan grupların ve aşı yapılan kişilerde ortaya çıkan beklenmeyen yan etkilerin TTB ile paylaşılmasını talep edildiği bildirildi.

TTB, "Daima bilimin, toplumsal koruyucu sağlık hizmetinin savunuculuğuna devam edeceğimizi, aşıyla ilgili gelişmeleri yakından takip edip yurttaşlarımızı ve tüm sağlık çalışanlarını bilgilendireceğimizi bir kez daha kamuoyuna saygıyla duyururuz" açıklamasında bulundu.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları