loading
close
SON DAKİKALAR

Tüm Yerel Sen: Belediye emekçilerine COVİD-19 testi yapılsın, koruyucu ekipman sağlansın

Tüm Yerel Sen: Belediye emekçilerine COVİD-19 testi yapılsın, koruyucu ekipman sağlansın
Tarih: 05.05.2020 - 18:33
Kategori: Sendika

Birleşik Kamu İş Konfederasyonuna bağlı Tüm Yerel Sen salgın sürecinde alanda çalışan belediye personeline ivedilikle Kovid 19 testi yapılmasını ve koruyucu ekipman temin edilmesini istedi.

Birleşik Kamu İş Konfederasyonuna bağlı Tüm Yerel Sen'in Genel Başkanı Tamer Yiğit Güler bir açıklama yayınladı. 

Güler açıklamasında, "İlk vakanın görüldüğü 11 Mart’tan günümüze yüzlerce belediye çalışanına virüs bulaşmış ve maalesef bu arkadaşların içinde yaşamını yitirenler olmuştur" dedi. Güler, belediye çalışanlarına Covid-19 testi yaılmasını, ve koruyucu ekipman sağlanmasını talep etti.
Güler'in açıklaması şöyle:
"Tüm dünyada ve ülkemizde devam eden küresel salgın Koronayla ilgili gerek bilim insanlarının gerekse Sağlık Bakanlığı’nın yaptığı açıklamalarda erken tanının tedavide ve virüsün yayılmasını engellemekte başlıca etken olduğu söylenmektedir.
Sosyal mesafe ve temas noktasında sıkı önlemler alınmışken belediye çalışanı arkadaşlarımız yurttaşlara hizmet götürme adına sokaklarda ve konutlarda sürekli hareket halindedir. İlk vakanın görüldüğü 11 Mart’tan günümüze yüzlerce belediye çalışanına virüs bulaşmış ve maalesef bu arkadaşların içinde yaşamını yitirenler olmuştur.
Yerel yönetimlerde örgütlü Tüm Yerel Sen olarak salgının yayılmasını ve ölümcül sonuçlar doğurmasını önlemek adına ivedilikle sahada çalışan belediye emekçilerine Kovit 19 testlerinin yapılmasını ve gerekli koruyucu ekipmanların sağlanması gerektiğini yetkililere ve kamuoyuna duyuruyoruz."

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları