loading
close
SON DAKİKALAR

Tunç Soyer’den camilerde Çav Bella çalınmasına sert tepki: Oyuna gelmeyelim

Tunç Soyer’den camilerde Çav Bella çalınmasına sert tepki: Oyuna gelmeyelim
Tarih: 21.05.2020 - 13:03
Kategori: Yerel

İzmir Büyükşehir Belediye Başkanı Tunç Soyer, İzmir'in çeşitli bölgelerindeki bazı camilerin hoparlörlerinden ‘Çav Bella’ şarkısının çalınmasına tepki gösterdi.

Konuyla ilgli açıklamada bulunan Tunç Soyer, ‘Çav Bella’ şarkısının çalınmasına tepki göstererek şunları söyledi: 

“Mübarek Ramazan ayının sonunda milletçe Bayram’a hazırlanırken İzmir’de dün bazı camilerin minarelerinden şarkı çalınması benimle birlikte tüm İzmirlileri üzmüştür. En fazla birlik beraberlik içinde olmamız gereken günlerde, halkımızı birbirine düşürmeye, kutuplaştırmaya çalışanların bu kadar alçakça provokasyona tevessül etmeleri niyetlerini açıkça ortaya koyuyor. Hedefleri halkımızın dirliği, birliğini bozmaktır. Bu oyuna gelmeyelim.

Diyanet İşleri Başkanlığımıza bağlı camilerin bazılarının ses sistemine girerek bu eylemi gerçekleştirenleri devletin yetkilileri, emniyet güçlerinin en kısa sürede yakalayarak yüce Türk Adaleti önüne çıkacağına inanıyor, İzmirliler adına bekliyoruz. Asla kabul etmeyeceğimiz bu provokasyonu gerçekleştirenleri lanetliyor, güzel İzmir’in adını bu olayla yan yana getirip politika malzemesi yapanları da kınıyorum.”

Ne olmuştu?

İzmir'de merkezi sistemle ezan okunan çeşitli camilerin minarelerinden İtalyan partizanların marşı 'Çav Bella' çalındı. İzmir Müftülüğü, ildeki camilerin hoparlörlerinden müzik yayını yapılmasına ilişkin inceleme başlatıldığını ve bu konuda suç duyurusunda bulunulduğunu açıklamıştı.

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları