loading
close
SON DAKİKALAR

Türkiye'nin zenginlikleri dünya gündeminde

Türkiye'nin zenginlikleri dünya gündeminde
Tarih: 20.10.2012 - 15:11
Kategori: Seyahat

Türkiye kültürel, sanatsal ve doğal güzellikleriyle her geçen gün daha fazla konuşulur hale geliyor...

Kültür ve Turizm Bakanlığı'ndan yapılan yazılı açıklamaya göre, İtalya'nın arkeoloji alanında önde gelen dergilerinden Archeo'nun Eylül sayısında, Türkiye'nin tarihi zenginliklerinden esintileri okuyucularıyla buluşturdu.

Dergi kapağı ve başmakalenin yanı sıra ''Çatalhöyük'' ve ''Anadolu'' konulu iki ayrı makaleye daha yer verilen derginin dörtte biri Türkiye'ye ayrıldı.

Çatalhöyük'e ilişkin bilgi ve fotoğrafların 16 sayfada derlendiği dergide, çıkarılan tarihi eserlerin Ankara Anadolu Medeniyetleri Müzesi ve Konya Müzesi'nde sergilendiğinin altı çizildi.

''Anadolu-Kökler'' başlıklı makalede de Asya ile Avrupa arasında uzanan ve tarihin akışını değiştiren toplumların yaşadığı bu topraklarda 450'den fazla alanda, tarih öncesi kalıntılar bulunduğuna dikkati çekiliyor. Ayrıca Anadolu tarihçesinden kesitlere fotoğraflarla birlikte 17 sayfalık bir makalede yer veriliyor.

''İstanbul'da üç mükemmel gün''

Öte yandan 27 büyük havayolu şirketini bünyesinde barındıran United'ın yolcuları için çıkardığı dergide de İstanbul'a geniş yer verildi.

''İstanbul'da üç mükemmel gün'' başlıklı makalede, yedi tepeli kentin tarihe yolculuk yapılacak, keyfi sefası sürülecek ve gurmelere hitap eden sofralarıyla buluşulacak mekanları bir bir anlatılıyor.

İstanbul'a dair, bilmeyenler için gizemli bir yolculuk, bilenler için bir kez daha yaşanması gereken bir masal diyarı izlenimi bırakan yazı, birbirinden güzel görsellerle anlatımını tamamlıyor.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları