loading
close
SON DAKİKALAR

Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil arasında Sezgin Baran Korkmaz kavgası: 'Benim cenazeme gelmeyeceksin, hakkımı helal etmiyorum'

Uğur Dündar ve Yılmaz Özdil arasında Sezgin Baran Korkmaz kavgası: 'Benim cenazeme gelmeyeceksin, hakkımı helal etmiyorum'
Tarih: 22.06.2021 - 09:25
Kategori: Medya

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil'in Artı Bir TV'yi Sezgin Baran Korkmaz'ın finanse ettiği iddiasına Uğur Dündar'dan sert tepki geldi. Dündar, "Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmesin, benim için Yılmaz Özdil defteri kapanmıştır" dedi.

Sözcü yazarı Yılmaz Özdil, Sezgin Baran Korkmaz hakkında açılan iddianamede bazı gazetecilere televizyon kurdurduğunun yer aldığı, bu kanallar arasında bir dönem Uğur Dündar'ın da içinde bulunduğu Artı 1'in de olduğunu söyledi. 

Uğur Dündar Yılmaz Özdil'e sert tepki gösterdi.

Özdil'in sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımlar şöyle:
"Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazetecilerin SBK aşına su katmak istemem ama, SBK’nın kafakola aldığı gazetecilerin listesi ABD’de açılan davanın iddianamesinde yazıyor... Kimlere televizyon kanalı kurdurdukları bile orada yazıyor! SBK’nın kafakola aldığı gazetecileri, kime hangi televizyonu kurdurduklarını biliyorum ama söylemem demedim, aksine açık açık söylüyorum, ABD’deki iddianamede yazıyor... Dürüst ve güvenilir (!) araştırmacı gazeteciler niye bu mevzudan hiç bahsetmiyor diye soruyorum? SBK iddianamesinde yazılanları sordum, Tele1’de değerli ağabeyim Uğur Dündar’la Tuncay Mollaveisoğlu beni eleştiriyor, sormayayım o halde... Neticede kanal kiminmiş?"

Uğur Dündar da TELE 1'de katıldığı programda Yılmaz Özdil'e sert tepki gösterdi. Dündar, kendisini en yakından tanıyan isimlerden birinin Özdil olduğunu ifade ederek şunları söyledi:
"Yılmaz'ın bu imayı yapması sırtıma yediğim en ağır hançerlerden biridir. Yılmaz Özdil benim cenazeme gelmeyeceksin. Sana hakkımı helal etmiyorum. Nasıl olur da namusuma, şerefime ima yollu laf söylersin. Ayıp değil mi, utan. Yerin dibine gir. Karşıma çıkarsan çok fena yaparım. Yazıklar olsun sana, o tweeti nasıl paylaştın? Biri bana Yılmaz Özdil’i sorsa ‘Yılmaz pis bir işe bulaşmaz’ derim... Yılmaz’a da yazıklar olsun... Bitti benim için artık. Çok namuslu bir iş yapmışız, tebrik etmesi gerekirken imalı çamur. Yazıklar olsun. Sen benim ne kadar namuslu olduğumu bilen bu ülkedeki iki üç insandan birisin. Sana kardeşim dedin. Sen nasıl olur da 'değerli ağabeyim, dediğin, yere göğe sığdıramadığın bir insana ima yollu da olsa çamur atmaya yeltenirsin?"

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları