loading
close
SON DAKİKALAR

Uzunköprü Belediyesi'den yeni proje: "Kadının gücüyle doğan gün"

Uzunköprü Belediyesi'den yeni proje: "Kadının gücüyle doğan gün"
Tarih: 07.08.2020 - 16:30
Kategori: Yerel

Trakya'nın tek kadın Belediye Başkanı Özlem Becan, 'Kadının gücüyle doğan gün’ projesiyle ilçede yaşayan kadınların yanında yer almaya devam ediyor.

Uzunköprü Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Müdürlüğü tarafından yürütülen ‘Kadının gücüyle doğan gün’ projesi kapsamında ilçede yaşayan kadınlara doğum günü kartı gönderilmeye başlandı. Büyük ilgi gören ve takdir toplayan uygulama sosyal medyada vatandaşlar tarafından sıkça paylaşılmaya devam ediyor.

Konuya ilişkin olarak konuşan, Uzunköprü Belediye Başkanı Özlem Becan; “Uzunköprü  Belediyesi olarak hayata geçirdiğimiz her projenin altında Ailem Uzunköprüm var. Bu büyük ailenin temeli Uzunköprü’nün sağlam duruşlu, güçlü, güzel yürekli kadınları için ne yapsak az biliyoruz. Ancak onlara verdiğimiz değeri gösterebilmek adına hazırladığımız doğum günü kartlarımız teslim edilmeye başlandı. Aldığımız geri dönüşler bizleri çok mutlu ediyor. Kadınlarımızdan aldığımız güçle, hayal ettiğimiz Uzunköprü için hep birlikte çalışıyoruz” dedi.

Sözlerini ‘İstanbul Sözleşmesi’ne vurgu yaparak sürdüren Özlem Becan: “Hayatımın her anında kendime kılavuz edindiğim ‘Her eğitimli kadının Cumhuriyet’e borcu vardır” sözünden hareketle; biliyorum ki Cumhuriyetin ve Atatürk'ün kızı olmak da, olayları izlemek değil, Cumhuriyet kazanımlarını korumaktan ve geliştirmekten geçer. Bir kadınımızın daha hayattan koparılmaması, katledilmemesi veya şiddete maruz kalmaması için bizler her zaman mücadeleye hazırız” ifadelerini kullandı.

 

 

 

 

Kaynak : istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları