loading
close
SON DAKİKALAR

Van Gölü’nde batan teknede yaşamını yitirenlerin sayısı 10’a yükseldi

Van Gölü’nde batan teknede yaşamını yitirenlerin sayısı 10’a yükseldi
Tarih: 05.07.2020 - 12:37
Kategori: Gündem

Van Gölü’nde sığınmacıları taşıyan teknenin bakması sonucu yapılan arama kurtarma çalışmalarında iki kişinin daha cesedine ulaşıldı. Böylelikle arama kurtarma çalışmalarında bulunan son iki cesetle birlikte toplam 10 kişinin cansız bedenine ulaşılmış oldu.

Van Gölü’nde 27 Haziran günü batan tekneden şu ana kadar 10 sığınmacının cesedine ulaşıldı. Sığınmacıların bulunması için havadan, karadan ve gölden arama çalışmaları devam ederken, bugün Bitlis-Reşadiye bölgesinde pikniğe giden vatandaşların göl üstünde ceset olduğunu fark etmeleri üzerine olay yetkililere bildirildi. Olay yerine gelen ekipler göldeki cesedi çıkardı.

Öte yandan Bitlis'ten Van'a seyir halinde olan İdrisi Bitlisi Feribotu, Deve Boynu mevkiinde kaptan ve yolcular tarafından göl üzerinde 2 kilometre arayla 2 cismin olduğunu gördü. Yaklaştıkça ceset olduğunu fark etmeleri üzerine durum yetkilere bildirildi. Bölgeye giden jandarma ekipleri cesetleri su yüzeyinden aldı. Bugün bulunan 2 cesetle birlikte hayatını kaybeden sayısı 10'a yükseldi.

Ne olmuştu?

Gevaş ilçesine bağlı Altınsaç Mahallesi’nde 27 Haziran’da tekneleriyle Van Gölü’ne açılan Sedat ve Medeni Akbaş’tan uzun süre haber alınamaması üzerine mahalle muhtarı güvenlik güçlerine kayıp ihbarında bulunmuştu.

Bunun üzerine emniyet, jandarma, AFAD, UMKE ve sağlık ekipleri, bölgede helikopter, bot ve su altı görüntüleme cihazlarıyla göl ve çevresinde arama çalışması başlatmış ancak teknenin izine rastlanmamıştı.

Teknede 50-60 civarı kişi olduğu belirtilmişti

 

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları