loading
close
SON DAKİKALAR

Yandaş Ersoy Dede: Sırada Soner Yalçın var

Yandaş Ersoy Dede: Sırada Soner Yalçın var
Tarih: 08.03.2020 - 14:20
Kategori: Medya

Libya'da şehit olan MİT üyesinin cenazesine ilişkin haber yaptıkları için Odatv Genel Yayın Yönetmeni Barış Pehlivan, Yazı İşleri Müdürü Barış Pehlivan ve muhabir Hülya Kılınç tutuklanmıştı. Yandaş isimlerden Ersoy Dede sırada Soner Yalçın'ın olduğunu söyledi.

Star Gazetesi yazarı Ersoy Dede, Libya'da şehit olan MİT üyesinin cenazesinin haberleştirilmesi sonrasında Odatv'den Barış Pehlivan ve Barış Terkoğlu'nun tutuklanmalarının ardından sırada Soner Yalçın'ın olduğunu iddia etti. 

Ersoy Dede'nin Star'da bugün (8 Mart 2020) yayınlanan "Bu haber değil kontrespiyonaj faaliyettir" başlık yazısının ilgili bölümü şöyle:

"Oda Tv ekibine yakın bir gazeteci arkadaşım, biraz da sitemle, “yeni Baransu sen oldun, söyle bakalım sırada kim var?” diye mesaj atmış. Niye böyle söylüyor? Çünkü ben bu yapılanın haber değil ihanet olduğunu ilk söyleyen adamlardan biriyim de onun için.. İyi de bunun için Baransu gibi valizci olmaya gerek yok. Ortada bir ceset var. Başında da katili duruyor. Elindeki bıçaktan da kan damlıyor. Kim olsa; “az sonra buraya polisler gelir” der yani.. Bir şeyi önceden haber vermek ya da savcılara istikamet çizmek değil ki bu.. Soruyor ısrarla o arkadaşım; “sırada kim var?” diye. Söyleyeyim.. Sırada Soner Yalçın var. Ve ben soruşturmayı önceden bildiğim için söylemiyorum bu ismi. Ya da savcılara adres gösteriyor falan değilim. Oda Tv’de bir istihbaratçımızın resmî kıyafetli fotoğrafı yayınlanmış. Devlet elbette bu fotoğrafın nereden elde edildiğini öğrenmek isteyecektir.. Ne yani bu istihbarat görevlimiz, şehit olmadan önce Manisa’da bir kasaba fotoğrafçısında vesikalık mı çektirdi üniformayla?.. Öyle mi elde etti yerel muhabir bu fotoğrafı? Eğer hâlâ devletin çeşitli kademelerinde, şu ya da bu nedenle, Oda Tv gibi yabancı servis aparatlarına bilgi ve belge uçuran adamlar varsa, devletimiz bunu ortaya çıkaracak ve hesabını soracaktır."

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları