loading
close
Dolar: 5,68 TL
Euro: 6,30 TL
Sterlin: 7,07 TL
SON DAKİKALAR

Yandaş medyada kriz: 130 kişi işten çıkarıldı

Yandaş medyada kriz: 130 kişi işten çıkarıldı
Tarih: 20.08.2019 - 16:16
Kategori: Medya

AKP'ye yakın Star, Akşam ve Güneş gazeteleriyle 24 TV’yi bünyesinde bulunduran TürkMedya’da yaşanan kriz devam ediyor.

Medya grubu bünyesinde bulunan matbaadan 130 kişinin işten çıkarıldığı öğrenildi. Matbaanın kapatılması gündeme alınırken, belli bir seviye üzerinde maaş alan çalışanların da maaşlarının yarısının yatırıldığı belirtildi. Üst düzey çalışanların son maaşları ise halen yatmadı.

TürkMedya’da yaşanan bu krizin, AKP’nin İstanbul Büyükşehir Belediyesi’ni kaybetmesiyle ilgisi bulunduğu ileri sürülmüştü. Medya grubunun AKP döneminde reklam geliri adı altında desteklendiği konuşulmuştu.

TürkMedya'daki krize ilişkin başka bir iddia gündeme geldi.

Odatv'nin aktardığı iddiaya göre, TürkMedya’nın batmasını isteyenlerin AKP içinden "Turkuvaz Medya Grubu" olduğu öne sürüldü.

Kamu kurumlarının reklamlarının ağırlıklı olarak Sabah’a, A Haber’e ve ATV’ye yönlendirildiği, diğer yandaş medya kuruluşlarının ise “üvey evlat” muamelesi gördüğü iddia edilirken başta kamu bankalarının olmak üzere verilen reklamların yüzde 80’inin Turkuvaz Medya Grubu’una aktığı konuşuluyor. Yandaşlar arasındaki bu durumun Berat Albayrak’ın da bilgisi dahilinde bir operasyon olarak yönetildiği iddia ediliyor.

Haberde, Sabah, A Haber ve ATV grubunun; Star, Akşam, Güneş ve 24 TV grubunu bitirmek istediği öne sürülüyor.

Bir süre önce işten çıkarılan, 24 TV’nin iki tanınan ekran yüzü Ersoy Dede’nin ve Zeliha Saraç’ın geri alındığı konuşulurken; Star, Akşam ve Güneş gazetelerinin eklerinin kapatılacağı iddia ediliyor.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları