loading
close
SON DAKİKALAR

Yeni Şafak'ın İBB'nin otoparkını ücretsiz kullandığı ortaya çıktı

Yeni Şafak'ın İBB'nin otoparkını ücretsiz kullandığı ortaya çıktı
Tarih: 22.09.2019 - 10:45
Kategori: Medya

İktidara yakınlığıyla bilinen Yeni Şafak gazetesinin otopark olarak kullandığı arazinin belediyeye ait olduğu ortaya çıktı. İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu’nun talimatıyla arazi ISPARK'a geçti.

Yeni Şafak gazetesi İBB Şehir tiyatrolarının sansür uyguladığını iddia etmiş, İBB Başkanı İmamoğlu da, “İstanbul Şehir Tiyatroları kendi hüviyetine kendi benliğine dönmesi için arkadaşlarıma talimat verdim. Oyunlarla, bu detaylarla ilgilenecek değilim, ben belediye başkanıyım” diyerek yanıt vermişti. Bunun üzerine Yeni Şafak dün “Haddini bil Ekrem yoksa bildirirler” manşetiyle çıktı.

Ancak Yeni Şafak’ın asıl meselesinin Şehir Tiyatroları olmadığı anlaşıldı.

Yeni Şafak gazetesinin İstanbul Topkapı’daki binasının hemen yanında bulunan İBB’ye ait boş arazi, gazete tarafından ücretsiz otopark olarak kullanılıyordu. Bugün İBB’ye ait alan, belediyenin iştiraki İSPARK tarafından herkese açılarak işletilmeye başlandı.

Sabah erken saatlerde başlayan çalışma öğlen tamamlandı ve uzun zamandır Yeni Şafak gazetesinin ücretsiz kullandığı İBB’ye ait alan, İSPARK oldu. Ayrıca İSPARK bu alana özel abonelik kabul etmeyecek.

Yeni Şafak gazetesi de bu alana araçlarını çektiklerinde, 2 saat için 7 TL, 5 saat için 9 TL, 8 saat için 12 TL ve 10 saat için 15 TL verecek.

Kaynak : Odatv

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları