loading
close
SON DAKİKALAR

Yeni Şafak'tan istifa eden Özlem Albayrak İBB çalışanıymış

Yeni Şafak'tan istifa eden Özlem Albayrak İBB çalışanıymış
Tarih: 16.09.2019 - 13:10
Kategori: Medya

CHP İstanbul İl Başkanı Canan Kaftancıoğlu hakkında yazdığı yazı yayınlanmayınca Yeni Şafak'tan ayrılan Özlem Albayrak, AKP'li yazarların hedefi oldu. Tartışmayla birlikte Özlem Albayrak'ın İBB personeli olduğu ortaya çıktı.

Özlem Albayrak, geçtiğimiz günlerde Canan Kaftancıoğlu'nun 7 yıl önceki Twitter paylaşımları nedeniyle 9 yıl 8 ay hapis cezası almasını eleştirmiş, bu konudaki yazısı yayınlanmayınca Yeni Şafak gazetesinden ayrıldığını açıklamıştı.

AKP'li yazarlar Albayrak'ı hedef aldı. Özlem Albayrak, Ersoy Dede ve Hilal Kaplan sosyal medyada tartıştı.

Ersoy Dede Star'da kaleme aldığı yazıda Albayrak'ın İBB iştiraki BİMTAŞ'ın personeli olduğunu, İBB olanaklarıyla 1 yıl ABD'de dil eğitimi aldığını yazdı. 

Özlem Albayrak'tan yanıt

Özlem Albayrak Ersoy Dede'nin yazısına sosyal medya hesabından yanıt verdi.

Albayrak şunları kaydetti:

"Ersoy Dede, birincisi ben Kaftancıoğlu’nu savunmadım, hukukun genelliği ilkesini savundum. Benim yazım hükümete vuran vurmak isteyen bir yazı değildi, Kaftancıoğlu kararıyla oluşan manzarayı göstermek amaçlı bir metindi. İlk yayınlanmayan yazım değil bu. Davutoğlu yazım da yayınlanmadı, ki orada da eleştirinin ihanet olmadığını söyledim. Kayyum yazım da yayınlanmadı. Bu yazıların tamamı ilkesel nedenlerle yazıldı. Kişilerle ilgili değildi. Diyorsun ki Yeni Şafakı linç ettirmişm; Gazeteler inandığımızı yazabildiğimiz mecralardır, gazetelere tapınmamız gerekmiyor. Zaten linç de ettirmedim sadece yayınlanmayan yazımı paylaştım. 20 yıllık bir gazeteci olarak bir kurumdan neden ayrıldığımı okurlara açıklamam gerekir, bu benim görevimdir. Kaldı ki Hükümeti destekleyen medyaya eleştirileri ilk ben başlatmadım, uzun zamandır eleştiriliyorlar. Hükümeti desteklediğini düşünen medya AK Parti’ye iyilik yapmıyor, daha şimdiden parti üçe bölündü.  Belediyede çalışmama gelince, sigorta kayıtlarından benim orada ne kadar süre, ne vasıfla çalıştığım zaten çıkarılabilecek bir şey. Gizli bir durum yok. Bir açığımı bulamayıp bundan medet umulması çok çaresizce. Seçim döneminde duruşum belliydi, İmamoğlu’nun ikinci seçimi alacağı bariz ortadayken aynı çizgiyi korudum, böyle bir kaygım olsaydı pek çokları gibi döner veya susmayı denerdim. Anlaşılacağı gibi, duruşum konjonktürel değil, ilkesel.

Burs meselesine gelince belediyeden burs aldığım tamamen asılsız bir iddia ve iftira. Belediyeden burs almadım sadece ücretsiz izin alıp yurtdışına gittim ki, bu da iş kanununun bana verdiği bir hak. Benim saklayacak hiç bir şeyim yok, operasyonel yazı yazanlar kendine baksın. Velhasıl çok ayıp etmişsin Ersoy Dede, çok çirkinleşmişsin. Söylenecek başka şeyler de olabilirdi ama aynı kabalıkla cevap vermek istemem."

Hilal Kaplan da tartışmaya dahil oldu

Dede'nin yazısını paylaşan Hilal Kaplan "Kaftancıoğlu’nu savunmak adına gazetesinden ayrılan Özlem Albayrak, yazarlığın geçim kapısından fazlası olduğunu söyleyip ayrılmştı. Meğer yıllardır kadrosu İBBye bağlı olan BİMTAŞ Şirketi personeliymiş. Ayrıca İBB olanaklarıyla ABDye dil eğitime de gitmiş" sözleriyle tartışmaya dahil oldu.

Albayrak'tan Kaplan'a: Yalıda oturup hükümet kurup hükümet yıkan birine çok gelmiş!

Özlem Albayrak, Kaplan'ın tweetinin alıntılayarak, "İBB çalışanı olduğumu hiçbir zaman kimseden saklamadım, gazetenin de bilgisi dahilindeydi. Gazeteye dışardan yazı gönderiyordum. Belediyeden burs alıp ABD’ye gittiğimi ispatlamayan ise şerefsizdir. İletişim mezunu, sosyoloji yüksek lisanslı, doktorasını bitrmek üzere olan, dil bilen birisinin, 4 bin 500 tl maaşla bir kurumda çalışması çok tuhafmış. Ne ihale aldım, ne danışmanlık yaptım, ne genel müdür oldum. Yalıda oturup hükümet kurup hükümet yıkan birine çok gelmiş!" ifadelerini kullandı.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları