loading
close
SON DAKİKALAR

Yurttaşa 'Terbiyesizlik yapma lan' diyen kaymakam görevden alındı

Yurttaşa 'Terbiyesizlik yapma lan' diyen kaymakam görevden alındı
Tarih: 12.07.2020 - 18:00
Kategori: Gündem

Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, tarlalarının kamulaştırılmasına tepki gösteren mahallelilere "Terbiyesizlik yapma lan" demişti. Konya Valiliği, kaymakamın valilik emrine alındığını açıkladı.

Konya'nın Ilgın ilçesinde açılması planlanan kömür ocağı için tarlalarının kamulaştırılmasına karşı gelen mahalle sakinleri karayolunu trafiğe kapattı.Bölge halkıyla görüşmeye gelen Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu bir yurttaşa ‘Terbiyesizlik yapma lan’ demişti. 

Konya Valiliği, Kaymakam Kadiroğlu'nun Valilik emrine alındığı belirtildi.

Valilikten yapılan açıklamada, bazı yurttaşların kaymakama hakaret edip, halkı galeyana getirdiği belirtilerek, haklarında işlem başlatıldığı ifade edildi.

Konya Valiliği'nin açıklaması şöyle:
"Türkiye Kömür İşletmelerinin ruhsatlandırdığı alandaki çalışmalara engel olan Ilgın ilçesi Çavuşçugöl Mahallesi'nin bir kısım sakinleri, 11 Temmuz 2020 sabahı tedbir alan kolluk kuvvetlerine mukavemet göstererek iki kolluk personelini yaralamıştır.

11 Temmuz 2020 günü öğleden sonra Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, mahalle sakinleri ile toplantı yapmış, toplantı esnasında mahalle sakinlerinden bazıları topluluğu galeyana getirerek Devlet temsilcisine gösterilmemesi gereken tavır ve sözler sarf etmişlerdir.
Bu tahrikler karşısında istenmeyen bir söz Kaymakam Kadiroğlu tarafından sarf edilmiştir. Toplulukta kolluk kuvvetlerine mukavemet eden, Kaymakam Kadiroğlu'na karşı tahrikte bulunan ve hakaret edenlerle ilgili gerekli işlemler başlatılmıştır. İstenmeyen bu hadiseden sonra Ilgın Kaymakamı Yunus Fatih Kadiroğlu, Konya Valiliği emrine alınmıştır. Konya Vali Yardımcısı Mehmet Aydın ise geçici olarak Ilgın Kaymakamı olarak görevlendirilmiştir."

İlgili haber:
Kaymakam vatandaşı azarladı, yuhalanarak köyden ayrıldı

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları