loading
close
SON DAKİKALAR

Ziya Selçuk: EBA Destek Merkezi kurduk

Ziya Selçuk: EBA Destek Merkezi kurduk
Tarih: 18.09.2020 - 15:13
Kategori: Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk "İnternete ulaşamayan çocuklarımız için sayısı 6 binlere ulaşan EBA Destek Merkezi kurduk. İnternet ve bilgisayar ihtiyacı olan her çocuğumuz bu merkezlere gelip çalışabilir" dedi.

Milli Eğitim Bakanı (MEB) Ziya Selçuk, okulların açılması, yüz yüze eğitim ve uzaktan eğitim hakkında açıklamalarda bulundu. Bakan Selçuk, "Türkiye'nin bütün ülkelerden daha iyi bir duruma nasıl gelebileceği sorusunu hep gündemde tuttuk ve bunu da çok büyük ölçüde başardık. Çok iddialı olarak söylüyorum, dünyadaki 3-5 ülkeden bir tanesi Türkiye" dedi.

Ziya Selçuk'un açıklamalarından öne çıkanlar şöyle:
"İnternete ulaşamayan çocuklarımız için sayısı 6 binlere ulaşan EBA Destek Merkezi kurduk. İnternet ve bilgisayar ihtiyacı olan her çocuğumuz bu merkezlere gelip çalışabilir. Yaz aylarında yaptığımız yayınlarda büyük ilerleme var. Özel eğitim alanında yaptıklarımızı çok önemli buluyorum, büyük bir sorumluluğumuz var.

Tüm yaptığımız çalışmalar gelişerek zenginleşerek devam edecek. Bir öğrencimiz aynı anda kardeşi televizyon izlerken tekrara ihtiyaç duyuyor. Dikkate alarak daha sonra tekrar yayınları yapıyoruz.

Stüdyoları defalarca ziyaret ettim TRT'deki arkadaşların sımsıkı işine sarıldığını gördüm. Milli Eğitim Bakanlığı'nın birikimi ve arkamızda TRT'nin gücü var."

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları