loading
close
SON DAKİKALAR

Ziya Selçuk: Okulların açılma tarihi ve uygulama şeklini bize bilimsel veriler söyleyecek

Ziya Selçuk: Okulların açılma tarihi ve uygulama şeklini bize bilimsel veriler söyleyecek
Tarih: 13.05.2020 - 12:02
Kategori: Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: 'Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak" dedi.

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından okulların açılmasıyla ilgili açıklama yaptı. "Her tarih için, hazırlığımız tamam" diyen Selçuk, "Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: 'Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek" dedi.
Selçuk'un açıklaması şöyle:
"Milli Eğitim Bakanı olarak kamuoyundan ricam, okulların açılmasına bir takvim olarak bakılmamasıdır. Okulların açılması demek, 18 milyon öğrenci ve 1 milyon öğretmenin evlerinden dışarı çıkması, sonra her birinin yeniden ailesiyle buluşması demek. Bu bir toplum sağlığı meselesidir ve bilimsel yerlerle hareket etmek ön koşuldur. Her tarih için, hazırlığımız tamam. Okullar ne zaman açılacak sorusunun şu an tek cevabı var: 'Çocuklarımız, öğretmenlerimiz ve ailelerimiz için en güvenli zamanda, en güvenli şekilde açılacak. Bu tarihi ve uygulama şeklini de bize bilimsel veriler söyleyecek.'"
 
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları