loading
close
SON DAKİKALAR

Ziya Selçuk: Uygulama temelli faaliyetler artacak

Ziya Selçuk: Uygulama temelli faaliyetler artacak
Tarih: 02.06.2020 - 17:55
Kategori: Eğitim

Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, "Okul her şeye yetmez. Bu yüzden de öğretim programlarının içine okul dışı faaliyetlerin katılması, uygulama temelli faaliyetlerin artırılması konusunda genel bir müfredat yaklaşımımız var" dedi.

Milli Eitim Bakanı Ziya Selçuk, Artvin'de görevli meslektaşlarıyla video konferans yoluyola buluştu.
Ziya Selçuk, "Biz öğretmenler olarak toplumun en zor zamanlarında her türlü probleme yetişen özel bir meslek grubuyuz. Çocukların mutluluğu için, velilerimizin mutluluğu için birçok şey yaptığınızı biliyorum. Hiçbir çocuk geride kalmasın diyerek çaba ortaya koyduğunuzu biliyorum. Gözüm arkada değil" diye konuştu. 
 
Eğitimcinin donanımının çok önemli olduğunu belirten Selçuk, bu nedenle öğretmene yatırımı çok değerli bulduğunu anlattı.  Uzaktan eğitim sürecinin getirdiği dijital beceriler ve öğretmenlerin talep ettiği diğer pek çok alanla ilgili desteklerin artacağını duyurdu. 
 
Salgın sürecinde yeni pek çok durumun ortaya çıktığını anımsatan Selçuk, "Öğrenme bir bütündür. Okul her şeye yetmez. Salgın döneminde çocuklarımızın okul dışında neler öğrenebildiklerini gördük. Bu yüzden de öğretim programlarının içine okul dışı faaliyetlerin katılması, uygulama temelli faaliyetlerin artırılması konusunda genel bir müfredat yaklaşımımız da var" diye konuştu. 
 
Öğretmen buluşmalarına katılan meslektaşları arasında aynı zamanda Bakan Selçuk'un bir öğrencisi Burçak Avcı da vardı. Avcı, Ziya Öğretmen'e telafi eğitimini sordu. Selçuk, hiçbir öğrencinin ve öğretmenlerinin kaygı duymasına gerek olmadığını dile getirerek "Okullar açıldığında yüz yüze telafiler olacak. Okul açılışı önceki dönemde, yaz tatilinde de EBA TV'de telafi için daha önceki öğrencilerimizin sahip olmadığı imkânlar sağlayacağız" dedi.
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları