loading
close
SON DAKİKALAR

Ziya Selçuk'tan uzaktan eğitimde çocuklara Menderes'in idamının izletilmesine ilişkin açıklama

Ziya Selçuk'tan uzaktan eğitimde çocuklara Menderes'in idamının izletilmesine ilişkin açıklama
Tarih: 23.03.2020 - 17:09
Kategori: Eğitim

Koronavirüs salgını nedeniyle Türkiye'de okullara verilen aranın ardından başlayan uzaktan eğitim sisteminde ortaokul öğrencilerine Adnan Menderes’in idam sahnesi detaylı şekilde anlatılması tepki çekmişti. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi.

Uzaktan eğitim sisteminin derslerinin yayınlandığı TRT Eba TV'nin ortaokul öğrencilerine yönelik derslerinde idam edilen Başbakan Adnan Menderes'in idam görüntüleri detaylıca izletildi.

Menderes'in idamının izletilmesi tepki çekerken Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk'tan açıklama geldi.
Sosyal meya hesabındna açıklama yapan Selçuk, idam görüntülerinin izletilmesini onaylamadığını belirterek, "Gözden kaçırdığım birkaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam" dedi.
 
Ziya Selçuk'un açıklaması şöyle: 
 
"Bir haftada üç yeni kanal kurup içeriklerini hazırlamak için ben ve ekibim büyük bir gayretle çalıştık. Dersleri merkez alarak yüzlerce çekimin tamamını kontrol ettik. Bu yoğun süreçte, üzülerek ifade ediyorum ki, görev dağılımında kendilerine güvenerek denetleme ihtiyacı duymadığım ekibin hazırladığı etkinlik saati görüntülerini ben de onaylamıyorum ve çocuklara uygun olmadığını düşünüyorum. Nasıl ki okullarımızdaki içeriklere hassasiyet gösteriyorsak, yayınlara da göstereceğiz. Hepimiz için yeni ve zorlu bir süreç. Bu konuda sizlerin de anlayışınızı rica ederim. Gözden kaçırdığım birkaç dakikalık bir görüntünün üzerine titrediğim sisteme verdiği zararı konuşuyor olmanın ne kadar rahatsız edici olduğunu anlatamam." 
 
 
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları