loading
close
Dolar: 5,71 TL
Euro: 6,33 TL
Sterlin: 6,92 TL
SON DAKİKALAR

AKP'li Yeneroğlu'ndan istifa haberlerine yalanlama

AKP'li Yeneroğlu'ndan istifa haberlerine yalanlama
Tarih: 14.05.2019 - 10:07
Kategori: Siyaset

Hürriyet yazarı Hande Fırat, bugünkü köşe yazısında AKP İstanbul Milletvekili Mustafa Yeneroğlu'nun partideki tüm görevlerinden istifa ettiğini içeren yazıyı yetkililere verdiğini kaleme almıştı. Yeneroğlu'ndan bu habere yalanlama geldi.

Mustafa Yeneroğlu Twitter hesabından açıklama yaptı. Yeneroğlu, Hande Fırat'a Whatsapp'tan yolladığı mesajı da paylaştı.
 
Yeneroğlu'nun yaptığı açıklama şöyle:
"İstifa ettiğim haberi doğru değil. Hande hanım maalesef off the record bir görüşmeyi teyit bile ettirmeden,hatalı bir biçimde düşük cümlelerle vermiş.Ben kendilerine, 'kamuoyu üzerinden bir mesaja gerek olmadığını, Sn Cumhurbaşkanımızın şahsımla ilgili bir güvensizliği durumunda bana doğrudan iletebileceğini ve istifamı istemesi durumunda istifamı verebileceğimi, kendisine şimdiye kadar hiçbir zaman saygıda kusur etmediğim gibi bundan sonra da etmeyeceğimi belirttim. Bunun ötesinde tüm spekülasyonlar gerçek dışı. Ben Ak Partiliyim. Sayın Cumhurbaşkanımızın liderliğinde, Ak Partinin programı ve özgürlükçü ve müreffeh Türkiye vizyonu doğrultusunda siyaset yapmaya devam edeceğim. Bunu beni siyasete davet eden başta Sn Cumhurbaşkanımıza ve beni destekleyen seçmenimize borçluyum. Mücadelesini verdiğim özgürlükçü demokrasi konusunda Ak Parti'yi suçlayanların birçoğunun her değerlendirme ve her öz eleştiriyi 'hesabı ne acaba' şeklinde algılaması benim sorunum değil. Bu bir sosyalizasyon meselesi. Ben düşük profilli hesap yapmam. Görüşlerimi hiç gizlemedim. Bundan sonra da gizlemeyi düşünmüyorum. Bu görüşlerimle hemhal Ak Parti programı ve vizyonu sebebiyle Ak Parti hareketi Türkiye'de demokrasi mücadelesinin öncüsü olmuş, sessiz devrimler gerçekleştirmiştir. Bu doğrultuda daha yapılacak çok işler vardır. Hatırlatmalarım buna..."
AKP'li vekilin Fırat'a yolladığı mesaj ise şöyle:
"Hayırlı sabahlar Hande hanım, yazınızı arkadaşlar iletti. Şaşırdım doğrusu. En azından alıntı kısmını teyit ettirseydiniz lütfen. Hem cümle düşük cıkmış hem de 'istifa ettim' diye belirtmişsiniz. Oysa sizinle off the record konuştuğumuzu, ayrıca Sn Cumhurbaşkanımızla ilgili kendisine saygıda hiçbir zaman kusur etmediğimi, bundan sonra da etmeyeceğimi, görüşlerini bildiğini, istediği zaman istifamı kendisine arz edebileceğimi, bunu da sözkonusu iki arkadaşa bildirdiğimi belirtmiştim. Sormadan bu şekilde yayınlamanızı doğru bulmadım ve sizin adınıza üzüldüm doğrusu. Teyit ettirseydiniz ben size belirttiğim gibi ifade ederdim, yanlış cümleler de metinde olmazdı. Doğru bulmadım bu tarzı. İyi günler dilerim."
 

İstifa ettiğim haberi doğru değil. Hande hanım maalesef off the record bir görüşmeyi teyit bile ettirmeden,hatalı bir biçimde düşük cümlelerle vermiş.Ben kendilerine, 'kamuoyu üzerinden bir mesaja gerek olmadığını, Sn Cumhurbaşkanımızın şahsımla ilgili bir güvensizliği durumunda+ pic.twitter.com/OjIaJjxwsD

— Mustafa Yeneroğlu (@myeneroglu) 14 Mayıs 2019
'AK Parti milletvekili Mustafa Yeneroğlu, partideki tüm görevlerinden istifa ettiğine dair yazıyı yetkililere verdi'

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları