loading
close
SON DAKİKALAR

Ankara'da 'EYT Buluşması'na binlerce kişi katıldı

Ankara'da 'EYT Buluşması'na binlerce kişi katıldı
Tarih: 11.02.2019 - 00:06
Kategori: Sendika

Ankara'da, Emeklilikte Yaşa Takılanlar (EYT) Sosyal Yardımlaşma Derneğin çağrısı ile yapılan 'EYT Buluşması'na binlerce kişi katıldı.

EYT Sosyal Yardımlaşma Derneği çağrısı ile düzenlenen 'EYT Buluşması'na katılmak için binlerece kişi Ankara'ya geldi. EYT mağdurları ilk olarak, Anıtkabir'i ziyaret etti, ardından da programın düzenlendiği Yenimahalle'de bulunan Nazım Hikmet Kültür Merkezi'ne geçti.

Çok sayıda EYT'li, salona sığmayınca dışarıda kaldı. Kalabalık hem salon içerisinde, hem de salon dışarısında sık sık slogan atarak, sorunlarının çözülmesini istedi. Düzenlenen programa CHP'li ve İYİ Partili milletvekilleri de destek verdi.

Ankara buluşmasında binlerce katılımcı hakkımızı verin diye haykırdı. Salonlara sığmayan #EYT’lerin yanında olmaya devam edeceğiz. Bu inaç ve birliktelik çözümü üretecektir.

Dernek Başkanı Gönül Boran Özüpak, Türkiye'nin farklı noktalarından binlerce insanın Ankara'da bir araya geldiğini söyledi. Amaçlarının seslerini duyurmak olduğunu belirten Özüpak, "Bir olduk, birliğimizi gösterdik. Bizim isteğimiz, 4447 sayılı yasanın getirdiği mağduriyetlere artık son verilmelidir. Bunun için de sonuna kadar mücadelemizi vereceğiz. Bizleri yok saymalarını istemiyoruz. Biz ülkemizin en fazla emek veren, en fazla hizmet eden insanlarıyız. Bizi göz ardı edemeyeceklerini düşünüyoruz. Buradan da bunu haykırmış olduk. Haklıyız, hakkımızın peşindeyiz, seçim öncesi biz bu yasanın geçmesini istiyoruz. Vaat değil, sadece icraat istiyoruz" dedi.

 

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları