loading
close
SON DAKİKALAR

Bakan Koca; Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlamada 4 kişi hayatını kaybetti, hastaneye kaldırılan 114 kişiden 92’si taburcu oldu, 22’sinin tedavisi sürüyor

Bakan Koca; Sakarya'da havai fişek fabrikasında patlamada 4 kişi hayatını kaybetti, hastaneye kaldırılan 114 kişiden 92’si taburcu oldu, 22’sinin tedavisi sürüyor
Tarih: 03.07.2020 - 22:51
Kategori: Sağlık, Yaşam

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın talimatıyla İçişleri Bakanı Süleyman Soylu, Sağlık Bakanı Fahrettin Koca, Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Sakarya'da havai fişek fabrikası patlamasında yaralananları hastanede ziyaret ettiler.

Sağlık Bakanı Dr. Fahrettin Koca hastaneden yaptığı açıklamada; "Sakarya Hendek’teki patlamada yaralanan ve tedavisi devam eden hastalarımızı Hendek Devlet Hastanemizde ziyaret ettik. Hastaneye kaldırılan 114 kişiden 92’si taburcu oldu, 22’sinin tedavisi sürüyor. Hayatını kaybeden 4 yurttaşımıza Allah’tan rahmet, yaralılarımıza şifa diliyorum." dedi.

Bölgede incelemeler yapan Sağlık Bakanı Fahrettin Koca daha önce de bu açıklama ile vatandaşları bilgilendirdi ve tedbir alınması için uyardı. Bakan; "Hendekte olan patlama sebebiyle geldik. Daha önce burada benzer şekilde 2 patlamanın olduğunu biliyoruz. Hayatını kaybeden 4 vatandaşımız oldu. 97 yaralımız nakledildi. 16 kişi taburcu edildi. 1 kişi ağır yaralı olarak tedavi altında. 31 yaşında bir hastamız. Durumu ciddi olan bunun dışında herhangi bir yaralımız yok. Milletimize başsağlığı ve geçmiş olsun dileklerimi iletiyorum.  Havai fişekte karbondioksit, karbonmonoksit  sülfit dioksit gibi gazlar bulunuyor. Tansiyon, solunum sıkıntısı yaşayan, riskli hastalar için önemli olabileceğini düşünüyoruz. Yakın bölgenin 12 saatini önemli olduğunu maskeli olunması, mümkün mertebe dışarı çıkılmaması ve kapı-pencerenin kontrollü açılmasını öneriyorum. Çalışan toplam 186 kişi olduğunu biliyoruz. 100 kişiye ulaştık, 20 kişi işe gelmedi, diğer kişilerle ilgili de çalışmalarımız devam ediyor. Erken dönemde sahadan ayrılanlar da var. 45-50 kişi haber alınamayan" dedi.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com - Dilfiraz Değerli

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları