loading
close
SON DAKİKALAR

Bakanı Gül: Tarikatların yargıya sızmasına izin verilemez

Bakanı Gül: Tarikatların yargıya sızmasına izin verilemez
Tarih: 04.01.2020 - 10:49
Kategori: Siyaset

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, bazı tarikatların bakanlıklarda kadrolaştığı iddialarıyla ilgili, "Burada bir zihniyet anlamında hiç bir grubun devletin içinde örgütlü bir şekilde sızması, hiyerarşi dışında bir yapı oluşturulmasına asla izin verilemez" dedi.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, CNN Türk canlı yayınında gündeme ilişkin soruları yanıtladı.

Gül, cemaat ve tarikatların bakanlıklara sızdığı iddialarıyla ilgili şunları söyledi:

Burada bir zihniyet anlamında hiç bir grubun devletin içinde örgütlü bir şekilde sızması, hiyerarşi dışında bir yapı oluşturulmasına asla izin verilemez. Devlet kendi kurumlarıyla ayakta durur. İlkeler, usüller bellidir. Hukukun üstünde hiçbir güç yoktur. Bu konuda herkesin inancı düşüncesi serbesttir. Bu mücadeleyi devlet asla izin vermez. Masum ve suçluyu da ayırt etmek çok önemli. Dindar kesimlerin hepsine de toptan halel getirmek asla doğru değildir.

BÜLENT ARINÇ'IN FETÖ'DEN BERAAT EDEN DAMADI

Bakan Gül, Cumhurbaşkanlığı Yüksek İstişare Kurulu Üyesi Bülent Arınç'ın damadı Ekrem Yeter'in FETÖ'den beraat eden damadı ile ilgili Ankara Cumhuriyet Başsavcısı Yüksel Kocaman'ın açıklamalarına ilişkin, "Savcılık makamı yargılama makamı değil. Savcılık bir talepte bulunur. Savcı itiraz da edebilir. Savcı kanaatini ortaya koymuş. Savcı bir hakim değildir. Bu konuda savcının görüşünü açıklamasının eleştirilmesi doğru değil" açıklamasında bulundu.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları