loading
close
SON DAKİKALAR

Cerrahpaşa'da vaka sayısı ikiye katlandı

Cerrahpaşa'da vaka sayısı ikiye katlandı
Tarih: 21.10.2020 - 17:08
Kategori: Sağlık, Yaşam

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Sait Gönen, hastanelerindeki testlerde pozitif çıkma oranının yükseldiğini, vaka sayısının iki katına çıktığını söyledi.

Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Dekanı Sait Gönen, son günlerde yaptıkları testlerde pozitif çıkma oranının yükseldiğini söyledi.

Dekan Sait Gönen, Twitter’da yaptığı açıklamada, “Cerrahpaşa'da vaka sayılarında ve hastane başvurularında iki katına yakın artış var. Kış hepimiz için zor geçebilir. Halen en büyük silahımız maske, fiziki mesafe ve hijyene uymak! Lütfen gevşemeyelim” ifadeleriyle uyarıda bulundu.

cerrahpasa-dekani-pozitif-cikma-orani-yukseliyor-vakalar-iki-katina-cikti-795379-1.

Bu ifadeleri üzerine Habertürk’te canlı yayına katılan Gönen, daha önce yaptıkları Covid-19 testlerinde günlük olarak yüzde 8-9 civarında pozitif vakaya rastladıklarını belirtti. Gönen, son birkaç günde ise günlük yapılan testlerden pozitif vaka çıkma oranının yüzde 15’e çıktığını kaydetti.

Canlı yayındaki konuşmasında Cerrahpaşa’da şimdiye kadar 253 sağlık çalışanının virüsü kaptığını belirten Gönen, halen 51 çalışanlarının ev izolasyonunda olduğunu söyledi.

 
Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları