loading
close
Dolar: 6,08 TL
Euro: 6,80 TL
Sterlin: 7,72 TL
SON DAKİKALAR

CHP Avcılar adayı Turan Hançerli: Gençler mutlaka siyasete girsin

CHP Avcılar adayı Turan Hançerli: Gençler mutlaka siyasete girsin
Tarih: 15.03.2019 - 11:30
Kategori: Siyaset

CHP'nin Avcılar adayı Turan Hançerli, "Gençlere söylemek istediğim; inatla mücadeleye devam etsinler ve lütfen siyasete girsinler. Siyasete sadece oy kullanarak katılmasınlar. Onlardan bizi denetlemelerini istiyorum" dedi.

CHP'nin Avcılar Belediye Başkan adayı Turan Hançerli, FOX TV'de İsmail Küçükkaya ile Çalar Saat programına konuk oldu.

31 Mart yerel seçim çalışmalarına ilişkin açıklamalarda bulunan Turan Hançerli, nasıl bir Türkiye hayal ettiğini anlattı.

"İYİLİK HAREKETİ SAYESİNDE AYAĞA KALKTIM"

18 yaşında geçirdiği kaza sonucu iki kolunu birden kaybeden Hançerli, "Toplumsal iyilik hareketi sayesinde yeniden ayağa kalkmış biri olarak, ben de insanların hayatlarına dokunmaya karar verdim. Çeşitli sivil toplum kuruluşlarında uzun yıllar, özellikle engelliler ve yaşlılarla ilgili çalışmalarda bulundum" dedi.

Türkiye'nin genç işsizlik gibi ciddi bir sorunun bulunduğunu belirten Hançerli, Avcılar Belediye Başkanı olması durumunda bu sorunla yakından ilgileneceğinin sözünü verirken projelerini sıraladı.

"GENÇLER MUTLAKA SİYASETE GİRSİN"

Seçim kampanyası sırasında konuştuğu gençlerin sıkıntılarına şahit olduğunu ifade eden Hançerli, "Genç mühendislerin ganyan bayiilerinde çalıştıklarını görüyorum. Türkiye'nin içinde bulunduğu son durum nedeniyle çok sayıda gencimiz, kendi potansiyelinin çok altındaki işlerde çalışmak zorunda kalıyor. Gençlere söylemek istediğim; inatla mücadeleye devam etsinler ve lütfen siyasete girsinler. Siyasete sadece oy kullanarak katılmasınlar. Onlardan bizi denetlemelerini istiyorum. Seçildikten sonra bütün yetkileri alan yöneticiler, destek yerine 'denetim' istemeli" dedi.

Avcılar'daki genç işsizlikle yakından ilgilendiklerini ifade eden Hançerli, kuracakları 'girişimcilik merkezleriyle' iş kurmak isteyen gençlere ücretsiz ofis ve uzman desteği sağlayacaklarını söyledi.

"SİYASET BİRLEŞTİRSİN, AYRIŞTIRMASIN"

Avcılar'daki 'mega projesinin' huzur, güven, barış ve nitelikli yaşam koşulları olduğunun altını çizen Hançerli, bugün kullanılan siyaset dilinin toplumu ayrıştırdığına işaret etti.

Avcılar'da güvenli, huzurlu ve sevgi dolu bir kent sözü veren Turan Hançerli, "Bu ülkede 81 milyonun barış, huzur ve sevgi içinde yaşamasını amaçlıyoruz. Avcılar'da bunu başarırsak, İstanbul'u ve Türkiye'yi kurtarırız. Engelli kardeşlerimiz, gençlerimiz, kadınlarımız, çocuklarımız ve yaşlılarımız müsterih olsunlar. Avcılar eşit bir kent olacak" dedi.

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları