loading
close
SON DAKİKALAR

CHP, Meclis'teki 15 Temmuz törenine katılmayacak

CHP, Meclis'teki 15 Temmuz törenine katılmayacak
Tarih: 14.07.2020 - 21:21
Kategori: Siyaset

CHP, TBMM'de düzenlenecek 15 Temmuz törenlerine katılmayacağını duyurdu.

CHP TBMM Grubu, 15 Temmuz darbe girişiminin 4. yıl dönümünde Meclis'te düzenlenecek 15 Temmuz Anma Töreni'ne katılmayacağını açıkladı. 

CHP'den yapılan açıklamada, "CHP Grubu olarak; denetimli, 15 Temmuz gazilerinin çağrılmadığı, Covid-19 testi yaptırmayan milletvekillerinin alınmayacağı ve Meclis bahçesiyle sınırlanan bir törene katılmayacağız" denildi.

CHP'nin açıklaması şöyle:
"15 Temmuz alçak darbe kalkışmasının 4’üncü yılında 251 şehidimizi rahmetle anıyoruz. Böylesi bir günde 15 Temmuz Gazilerimiz’in davet edilmediği ve milletvekillerine Covid-19 testinin zorunlu kılındığı bir töreni, CHP Grubu olarak içimize sindirmemiz mümkün değildir. Tören daha önce olduğu gibi TBMM Genel Kurulu’nda özel gündemle yapılmalı ve muhalefete söz hakkı verilmeliydi. Ancak; şehit ve gazilerimiz için toplanan paranın ne olduğunun sorulmasından korkan saray düzeni, milletin tüm temsilcilerini kapsayan bir töreni yok etmiştir. Buna bizim katılmamız mümkün değildir. Bugün, Cumhurbaşkanı ile sınırlanan tören anlayışı şehitlerimizin ruhunu, aziz hatırasını zedeler. Ayrıca gazilerimize karşı kabul edilemez bir tutumdur. Gazileri dışlayan bir töreni iki bin yüz doksan altı gazimize karşı hakaret sayıyoruz. CHP Grubu olarak; denetimli, 15 Temmuz gazilerinin çağrılmadığı, Covid-19 testi yaptırmayan milletvekillerinin alınmayacağı ve Meclis bahçesiyle sınırlanan bir törene katılmayacağız.

Kaynak : www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları