loading
close
Dolar: 5,72 TL
Euro: 6,33 TL
Sterlin: 7,14 TL
SON DAKİKALAR

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: İhale ve yandaş vakıflar üzerinden kurdukları düzeni devam ettirme peşindeler

CHP Sözcüsü Faik Öztrak: İhale ve yandaş vakıflar üzerinden kurdukları düzeni devam ettirme peşindeler
Tarih: 25.05.2019 - 13:24
Kategori: Siyaset

CHP Sözcüsü Faik Öztrak, parti genel merkezinde YSK'nın gerekçeli kararı ve hükümetin ekonomi politikalarına ilişkin basın açıklamasında bulundu.

Faik Öztrak'ın açıklamalarından öne çıkanlar şöyle: 

AKP 6 Mayıs'ta iptal edilen seçimden bir gün sonra 7 Mayıs'ta bir broşür devreye soktu. Kısa kararda olmayan ifadeler bu broşürde var ve bu ifadeler gerekçeli karara eklenmiş

İktidar İstanbul'dan sandıkla gitmeyi içine bir türlü sindiremedi. Yüksek Seçim Kurulu ancak çalınan minareye kılıfı uydurmuştur. Gerekçeli kararda bunların olması gerekirken bunun yerine kısa kararda sözü bile geçmeyen bir takım korsan ifadelerle gerekçeli kararda yer aldı.

Ramazanmış cumaymış, cami açılışıymış, iftarmış demeden hak yemeye devam ediyorlar.

25 günde milli gelirimiz tam 81 milyar dolar düşmüş. İşsizlerimizin sayısı 8.5 milyonu geçmiş. Resmi işsizlik oranımız Suriye'yle aynı seviyede. Kendilerini yakıyorlar, köprüden atlıyorlar, yaşamlarına son veriyorlar. "Varlıklı kişiler 50 kişi alsa sorun çözülür" diyorlar. Siz yaptığınız hatalarla tüketici güvenini yerlerde süründüreceksiniz, bu işletmelerde mallarını satamayacaklar. Bunu nereye kadar sürdürecekler? Sorumlu tamamen kendileri."

Sosyete damat, kayınpederden geri kalmıyor. Haziran ayında cari denge fazla verecek diyor. Övünüyor. Ekonomi daralıyor, ithalat düşüyor, cari fazla veriyorum diye övünüyorsun. Damadın bu hali mektepleri kapatsak eğitimi ne güzel idare ederiz diyen bakanın haline benziyor. "

"Ne oldu 3600 ek gösterge? Tık yok. Emeklilikte yaşa takılanların sorunlarını düzeltecek çözümler nerede? Milletin dertlerine sırtını çevirmiş durumdalar. Bir tek İstanbul'un rantının peşindeler. İhale ve yandaş vakıflar üzerinden kurdukları düzeni devam ettirme peşindeler.

Biz bundan sonra yeni bir YSK darbesiyle halkın iradesinin kırılmaması için elden geleni yapacağız. Sayın Kaftancıoğlu ve ekibi bu süreci yakından takip ediyor. Binali beyin söylediği söz ilginç demek ki onlar itiraz etmeyecek, sonra yine masa başında seçimi almaya çalışacaklar. Bu sandık başında memur olmayan başkanları nasıl tespit ettiniz, acaba bunlar bundan önceki seçimde seçimi iptal edebilmek için yerleştirilen mayınlar mıydı? 

İmamlarda devlet memurlarıdır. Bizim buna herhangi bir itirazımız olmaz.

 

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları