loading
close
SON DAKİKALAR

CHP Sözcüsü Öztrak: İktidar, içindeki çatlakların büyümesinden korkuyor

CHP Sözcüsü Öztrak: İktidar, içindeki çatlakların büyümesinden korkuyor
Tarih: 22.07.2019 - 14:09
Kategori: Siyaset

CHP Sözcüsü Faik Öztrak MYK toplantısı sonrası gündeme dair basın açıklamasında bulundu.

CHP' Sözcüsü Faik Öztrak'ın açıklamasından satır başları şöyle:

Düzce'de yaşanan sel felaketi sonrasında Genel Başkanımız hemen Vali'yi arayıp bilgi almıştır. Vekillerimiz bölgeye giderek halkın yanında yer almıştır. Milletvekilimiz Gülizar Biçer Karaca Düzce hakkında rapor hazırladı. Raporu yarın açıklayacağız. 

Her iki köyde de gıda su gibi acil ihtiyaçları önemli bir bölümünün karşılanmasında İstanbul ve Ankara Büyükşehir belediyelerimiz yardımcı oluyorlar. Doğa olaylarının sık yaşandığı riskli coğrafyalarda bu riski afete dönüştürmeyecek yatırım planlaması son derece önemli hususlar arasında.

TBMM 27. dönem yasama yılını tamamladı. Tek adam rejimi ilk yasama yılı sona erdi.. Son anayasa değişikliği ile TBMM'nin yetkilerinin nasıl kısıtlandığını hep birlikte gördük.. Hukuk devletinden nasıl uzaklaşıldığını hep birlikte izledik. Artık gensoru sözlü soru yok.  27. dönemde milletvekillerinin Saray'a sorduğu her 100 sorudan 6’sı yanıtlanmış. Soruların yüzde 55’ine yanıt yok. Milletvekilleri iktidara bu soruları keyif olsun diye sormuyor.

Bugün içinde bulunuduğumuz durumu genel başkanımız 23 Nisan’da 6 madde halinde açıklamıştı:

1- TBMM yetkleri kısıtlanmış, denetimsiz iktidar yaratıldı.

2- Cumhurbaşkanı  kararnamaler yoluyla yasamaya ortak oldu.

3 -Yargı bağımsızlığı fiilen sona erdi.

4 -Cumhurbaşkanı belli bir siyasi partinin temsilcisi haline gelmiştir.

5 -Tek kişiye parlamentoyu fesih yetkisi verilmiş, milletin geleceği bir kişinin ağzından çıkacak sözcüye bırakılmıştır.

6- Meclis’in bütçe hakkı fiilen elinden alınmıştır.

Hızlı karar alacak denilen bu ucube sistemin iki konuda hızlı olduğu anlaşıldı. Birincisi milletin aşını işini eritme konusunda ikincisi milleti haraca bağlama konusunda. Ülkemiz tarih en sıkıntılı ekonomik krizlerinden birini yaşıyor. Krizin yükü vatandaşın sırtına yüklenmiş vaziyette. Saray sosyetesinin şapkasını önüne koyması, samimiyetle çalışması gerekiyor. Bu ucube sisten denetlenmeyi sevmiyor.

İktidar fırsat buludukça başta basın olmak üzere susturmaya çalışıyor.

Saray'ın beslemesi SETA’nın fişleme kağıdı demokrasimiz açısından utanç belgesidir. Sosyal medya paylaşımlarına kadar fişlemişler.

İktdar partisinin eski genel başkanı geçenlerde bir radyo programına çıktı. Program jet hızıyla yayından kaldırıldı. Gazeteciler işinden oldu.

İktidar kendi içindeki çatlamanın hızlanmasından korkuyor.  Bir yıl önce  türkiye basın özgürlüğünde 197 ülke arasında 120. sıradayken bir yıl sonra 134. sıraya geriledi.

Ülkemizde bu hukuksuzluğun keyfiliğin bedeli 166 milyar dolar olmuştur. Bu rejim vatandaşımızın cebinden 2849 doları almış.

11 Kalkınma Planı’nı Meclis’te tartıştık. bu kalkınma planı AKP’nin ekonomi planının iflas ettiğinin belgesi.

 

Kaynak : Vişne Haber Ajansı-www.istanbulgercegi.com

ÜYE YORUMLARI

Yorum Yap

Facebook Yorumları